Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

UOKiK ukarał agencje nieruchomości

Prezes UOKiK uznała, że m.in. jedna z agencji nieruchomości z Łomży stosowała postanowienia nakładające zbyt wysokie kary umowne, gdy jej klienci – sprzedający lub kupujący – zawarli transakcję z pominięciem agencji. „Kara umowna nakładana przez pośrednika obrotu nieruchomościami za jego pominięcie przy zawieraniu transakcji powinna służyć jedynie naprawieniu szkody jaką poniósł. Dlatego stosowanie kar umownych przekraczających wysokość prowizji, którą pośrednik spodziewa się uzyskać, jest niezgodne z prawem” - czytamy w komunikacie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak podał UOKiK sprawa dotyczy m.in. łomżyńskiej spółki ZAK INWESTYCJE Doradcy Finansowi. Prowadzone w Urzędzie postępowanie wykazało, że stosowała ona postanowienia nakładające kary w wysokości 150 proc. prowizji należnej pośrednikowi. Prezes UOKiK wskazując, że takie kary są bezprawne nakazała przedsiębiorcy zaniechanie stosowania tej praktyki. Decyzja jest prawomocna.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę