Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Na dworcu PKS w Łomży będzie widniej i bezpieczniej?

Główne zdjęcie
Dworzec PKS w Łomży

Marszałek województwa zobowiąże zarząd łomżyńskiego PKS-u do podjęcia negocjacji z prezydentem Łomży w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa poprzez ustalenie systemu monitoringu czy też całodobowego dozoru na terenie dworca i ewentualnego podziału kosztów oraz zwiększenia ilości opraw oświetleniowych. To odpowiedź Jarosław Dworzański, marszałka województwa podlaskiego, na interpelację złożoną przez radnego Marka Olbrysia, który domagał się od władz spółki podległej samorządowi województwa działań podnoszących poczucie bezpieczeństwa na dworcu w Łomży.

Marka Olbrysia zaniepokoił fakt, że po zmroku znaczne części łomżyńskiego dworca PKS pogrążają się w ciemności. Dlatego podczas sesji sejmiku na początku września złożył interpelację odnośnie z użytkowaniem dworca przez podległą samorządowi województwa spółkę Odpowiadając na nią marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański przyznaje, że obecnie w chwili ruchu pasażerskiego nie cały plac, a jedynie główne ciągi komunikacyjne są oświetlone jednak przekonuje, że na obecną chwilę stanowi to optymalne rozwiązanie. Dworzański podkreśla, że inwestycje w oświetlenie, monitoring i dozór są kapitałochłonne - na ich realizację stać firmy o niezachwianej sytuacji ekonomicznej lub firmy, których byt zależy od wysokiego poziomu ochrony. Tłumaczy także, że w związku z tym, że teren dworca stanowi własność Miasta Łomża, które planuje jego przebudowę, inwestycje na dworcu PKS nie są priorytetowe z punktu widzenia działań spółki.

Jednakże – jak pisze na koniec odpowiedzi - biorąc pod uwagę, że bezpieczeństwo mieszkańców - pasażerów stanowi priorytet w działaniach zarówno władz Miasta Łomża, jak i spółki - Biuro Nadzoru Właścicielskiego zobowiąże Zarząd PKS Łomża Sp. z o. o. za pośrednictwem Rady Nadzorczej do podjęcia negocjacji z Prezydentem Miasta w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa poprzez ustalenie systemu monitoringu czy też całodobowego dozoru na terenie dworca i ewentualnego podziału kosztów oraz zwiększenia ilości opraw oświetleniowych.

Radny Marek Olbryś liczy, że po takim zobowiązaniu od właściciela zarząd łomżyńskiego PKS-u podejmie działania, aby na dworcu po zmroku było jaśniej, co jak mówi będzie oznaczało, że także bezpieczniej. 
- Zwłaszcza o tej porze roku, gdy zmrok zapada stosunkowo wcześnie i okolice dworca na długie wieczorne godziny pogrążają się w półmroku, włączenie oświetlenia będzie miało istotne znaczenie zarówno dla pasażerów autobusów jak i mieszkańców Łomży – mówi Marek Olbryś.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę