Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura ws. konfliktu o szkołę w Żelechach

Konfliktem o szkołę podstawową w Żelechach zajmie się Prokuratura Rejonowa w Łomży. Doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli mieszkańcy wsi, ale także wójt gminy Piątnica, Edward Łada. Szkoła, chociaż zgodnie z decyzją rady gminy jest już zlikwidowana, funkcjonuje nadal. W budynku codziennie odbywają się lekcje, prowadzone przez zwolnionych nauczycieli, w ramach wolontariatu. Jak mówi prokurator rejonowy z Łomży - Dariusz Błażejczyk - z tym związane jest pierwsze doniesienie. Wójt uważa, że były dyrektor szkoły przywłaszczył sobie mienie gminy czyli szkołę z wyposażeniem.

Mieszkańcy Żelech uważają, że prawo złamał wójt. Dlatego również zgłosili sprawę prokuraturze. Według nich Edward Łada likwidując szkołę przekroczył swoje uprawnienia. Poza tym niezgodnie z prawem groził rodzicom ukaraniem ich za to, że dzieci nie realizują obowiązku szkolnego. Sprawą zajmie się również sąd administracyjny, który ma podjąć decyzję, czy uchwała radnych o likwidacji szkoły została podjęta zgodnie z prawem. Niezależnie od decyzji sądu wójt Piątnicy podkreśla, że w budżecie gminy nie będzie pieniędzy na utrzymanie szkoły.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę