Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Spotkania z prezydentową Karoliną Kaczorowską

Główne zdjęcie
Fot. 59 DH Ptaki Ptakom z Łomży

Harcerzy z 59 p. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom z Łomży, od niedawna działającej w ramach hufca Kolno, brali udział w czwartkowych uroczystościach w Parku Zwierzynieckim w Białymstoku przy Trzech Dębach, gdzie 24.10.1933 złożył Przyrzeczenie Harcerskie ostatni prezydent RP na Uchodźstwie, hm. Ryszard Kaczorowski. Od niedawna jest on patronem Chorągwi Białystok. W obecności żony śp. prezydent Kaczorowskiego hm. Karoliny Kaczorowskiej, takie przyrzeczenie złożyło czworo harcerzy, przy czym troje z nich to harcerze z 59 p. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom z Łomży - Było to dla nas wielkie wyróżnienie, ponieważ w historii naszej drużyny nikt nie składał przyrzeczenia na sztandar Chorągwi – podaje phm. Krzysztof Pyczot. - Wyróżnieniem jest również to, że od nas odbierała przyrzeczenie Pierwsza Dama RP w latach 1989-1990.

Fot. 59 DH Ptaki Ptakom z Łomży
Fot. 59 DH Ptaki Ptakom z Łomży
Fot. 59 DH Ptaki Ptakom z Łomży
Fot. 59 DH Ptaki Ptakom z Łomży
Fot. 59 DH Ptaki Ptakom z Łomży
Fot. 59 DH Ptaki Ptakom z Łomży

Żona ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego przyjechała do Białegostoku, by oddać cześć nowemu sztandarowi Chorągwi Białostockiej Związku Harcerstwa Polskiego, która od września nosi imię Ryszarda Kaczorowskiego. Na tym spotkaniu została symbolicznie pobrana ziemia z miejsca bardzo ważnego w harcerskim życiu Ryszarda Kaczorowskiego i została przekazana jego żonie, hm. Karolinie Kaczorowskiej. Ziemia ta zostanie złożona pod powstającym w Mińsku Mazowieckim pomnikiem Jej męża, który zostanie odsłonięty 26.11.2013 roku, w rocznice urodzin.
Jak relacjonuje dr. Paweł  Dąbrowski na tej uroczystości dh hm. Andrzej Bajkowski, komendant Białostockiej Chorągwi ZHP zaprezentował Druhnie Prezydentowej Karolinie Kaczorowskiej sztandar, który to Chorągiew otrzymała podczas stulecia Harcerstwa na Białostocczyźnie. Wytypował też trzech harcerzy i jedną harcerkę do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego na sztandar Chorągwi, a byli to dh. Małgorzata Kozłowska z PG nr 9, Maciej Cichocki z PG nr 1 i Paweł Stanisław Dąbrowski z Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej przy WSA z 59 p. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom z Łomży, hufiec Kolno oraz druh z białostockiego hufca ZHP. 
- Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska gratulowała nam sukcesów w służbie harcerskiej, a także była zachwycona tym, że przy każdym spotkaniu z naszą drużyną przeżywa wiele radości i harcerskich doznań. Oznajmiła nam, że niedługo znów się spotkamy i będzie to 3 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży, gdzie została zaproszona na uroczystości patriotyczne – przekazują łomżyńscy harcerze.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę