Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Koronka połączy łomżan

W kilku miejscach Łomży w sobotę o godzinie 15.00 modlić się będą mieszkańcy miasta Koronką do Bożego Miłosierdzia. Łomżyńskie parafie włączają się w organizowaną już od kilku lat w Polsce modlitewną akcję w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika Świętej Siostry Faustyny. - Inicjatywa ta wpisuje się w wezwanie Ojca Świętego Franciszka, aby katolicy głosząc Ewangelię wychodzili na ulice oraz jest przejawem nowej ewangelizacji – podkreśla ks. bp Tadeusz Bronakowski, zachęcając wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy.

„Przez odmawianie tej Koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą” (Dz 1541). „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia” – wołał bł. Jan Paweł II. 
Te słowa przywołuje biskup Bronakowski zachęcając księży do organizacji modlitw w wybranych miejscach Łomży, a wiernych do licznego w nich udziału. 
|- Podjęta przez duszpasterzy i wiernych świeckich akcja będzie miało wymiar modlitewny i społeczny, wpisując się tym samym w przeżywanie Roku Wiary – podkreśla.

Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Polski to inicjatywy grupy modlitewnej „Iskra Bożego Miłosierdzia”, działającej przy kościele oo. Jezuitów w Łodzi i pod patronatem Metropolity Łódzkiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Podejmowana jest już od sześciu lat i z roku na rok bierze w niej udział coraz więcej parafii i wiernych.
- Wezwani przez Ojca Św. Franciszka by katolicy głosząc Ewangelię wyszli na ulicę miast zapraszamy 28 września o 15.00 do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Koronka na Ulicach Miast –mówił w ogłoszeniach parafialnych ks kan. Marian Mieczkowski, proboszcz parafi katedralnej w Łomży. - W naszej parafii spotkamy się w trzech miejscach: przy seminarium pod pomnikiem Jana Pawła, przy ławce Hanki Bielickiej na ul. Farnej i przy galerii handlowej na rogu ul Sikorskiego i Alei Legionów. 
To nie jedyne miejsca gdzie w sobotę będą modlić się mieszkańcy Łomży. Parafia pw. Krzyża Świętego wraz z parafią Bożego Ciała na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia spotyka się przy skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Piłsudskiego na placu przy supermarkecie Stokrotka.
- Chcemy wypraszać Bożego Miłosierdzia dla nas, naszych rodzin i całego świata – podkreślają księża proboszczowie ks Andrzej Godlewski i ks Wojciech Nowacki.
Wierni z parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego modlić się będą przy Ołtarzu Papieskim, a z parafii św. Brunona z Kwerfurtu na placu przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę