Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Obcięte schetynówki

Główne zdjęcie
Otwarcie ostatniej "schetynówki" na terenie gminy Łomża

Tylko 14 mln 265 tys zł ma otrzymać w przyszłym roku województwo podlaskie na budowę schetynówek. To połowę mniej niż w tym roku i cztery razy mniej niż miało otrzymać województwo w 2014 roku. Resort administracji i cyfryzacji skierował do konsultacji społecznych projekt nowej uchwały w sprawie Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Gdy program wdrażał jeszcze ówczesny minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna, od którego nazwiska powstała potoczna nazwa remontowanych dróg, województwo podlaskie rokrocznie na schetynówki otrzymywało po 62,5 mln zł. 
Gdy w 2012 roku wprowadzono „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój” pieniądze na województwo podlaskie ścięto do niespełna 11,5 mln zł. W tym roku zwiększono pulę do 28,5 mln zł, a w przyszłym roku do podziału pomiędzy nasze samorządy miało być już ponad 57 mln zł. I z taką kwotą pod koniec sierpnia wojewoda podlaski ogłosił nabór wniosków. Teraz okazuje się, że pieniędzy znowu będzie mniej. 

Skierował do konsultacji społecznych przez MAC projekt nowej uchwały w sprawie Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zakłada zmniejszenie kwoty wydatków budżetu państwa na realizację programu w 2014 r. do 250 mln zł (zamiast planowanego 1 mld zł). MAC zmodyfikował załącznik do uchwały w sprawie NPPDL, określający wielkość wydatków budżetu państwa w układzie chronologicznym i terytorialnym. Województwo podlaskie w przyszłym roku ma otrzymać jedynie 14 256 tys zł. Póki co jeszcze nie obcięto zapisanej dotacji na 2015 rok, która wynosi 57 mln zł.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę