Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Cenne lipy do ścięcia

Na niemal pół miliona złotych została wyliczona opłata za usunięcie drzew i krzewów w związku z planowaną przez spółkę miejską Park Przemysłowy Łomża budową czteropiętrowego biurowca na działce po dawnych warsztatach szkoły drzewnej przy ul. Sikorskiego. Pod topór ma iść blisko 20 lip, z których największe mają pnie o obwodzie przekraczającym 140 cm. Drzewa mają być wycięte jeszcze do końca tego roku.

W decyzji o zgodzie na wycinkę drzew, podkreśla się, że wszystkie kolidują z planowaną inwestycją. Tą inwestycja ma być realizacja pierwszego etapu parku Przemysłowego Łomża czyli budowa Inkubatora Przedsiębiorczości wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Opłatę za wskazane do wycinki drzewa oszacowano na ponad 435 tys zł. Kolejne blisko 10 tys zł to opłata za wycięcie 40m2 krzewów.  I choć jak czytamy w uzasadnieniu decyzji, podpisanej przez wiceprezydenta Beniamina Dobosza, stwierdzono brak przesłanek do zwolnienia od opłaty, to jednak samorządowa spółka będzie mogła jej uniknąć. Wydając decyzję prezydent odroczył termin uiszczenia opłaty zapowiadając, że należność będzie podlegała umorzeniu jeśli posadzone w zamian 53 drzewka przeżyją kolejne 3 lata.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę