Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Filmowe przeboje młodych wokalistów

Główne zdjęcie
Studio Wokalne eMDeK

Sandra Mika z Krakowa zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej Soundtrack 2013. Nagrodzono i wyróżniono jeszcze 7. innych młodych artystów, w tym reprezentanta Łomży, Przemysława Piotrowskiego. – Nasz festiwal trwa już od 8 lat! – mówi Magda Sinoff, inicjatorka imprezy. – Przyjeżdżają na niego ludzie z bardzo odległych zakątków naszego kraju. Ktoś jedzie 200 – 300 albo 500 – 600 km, by zaśpiewać 8, maksymalnie 10 minut, żeby pokazać kawałek siebie. I przez te lata startowało tu wiele znanych osób, których kariera zaczęła się właśnie w Łomży!

Ósma edycja festiwalu Soundtrack trwała trzy dni. Jego uczestnicy mieli w tym czasie warsztaty wokalne, językowe oraz aktorskie. Były też koncerty i projekcje filmów muzycznych, jednak najważniejsze były przesłuchania konkursowe w niedzielne popołudnie. Wielu młodych wokalistów zaprezentowało się na nich z jak najlepszej strony, tak więc emocje i atmosfera oczekiwania, były wręcz wyczuwalne przed koncertem finałowym oraz ogłoszeniem wyników. Ostatecznie Grand Prix i 1400 zł zdobyła Sandra Mika. Sukces bardzo utalentowanej, 17- letniej krakowiance, drugiej  na festiwalu w roku ubiegłym, przyniosło porywające wykonanie jazzowej ballady „Have I Told You Lately”, znanej z repertuaru, m.in. Roda Stewarta oraz dynamicznego „All Night Long (All Night)” Lionela Richie.
– Poziom był szalenie wysoki i właściwie nie liczyłam na żadną nagrodę – mówi Sandra Mika. – Wygrać z tak utalentowanymi ludźmi to naprawdę sukces! Dlatego bardzo się cieszę z Grand Prix, ale właściwie też żałuję, bo nie będę mogła tu przyjechać za rok!
Śpiewająca od dziecka uczennica szkoły muzycznej ma też za sobą udział w licznych warsztatach wokalnych oraz wiele sukcesów na innych przeglądach i festiwalach.
– Największy udział w tym, gdzie obecnie jestem, miała udział pani Grażyna Łobaszewska wyjaśnia Sandra Mika. – To dzięki niej nauczyłam się bardzo wielu rzeczy, jest dla mnie największym autorytetem wokalnym i to, że zasiadała w jury było dla mnie ogromnym plusem tego konkursu.
I nagrodą i sumą 800 zł cieszyła się  Marta Fitowska z Potęgowa koło Słupska, laureatka III miejsca Soundtrack 2012. Miejsce II i 500 zł przypadło Magdalenie Chołuj z Kielc, a III i 300 zł Paulinie Tyszce z Ełku. Wyróżnienie otrzymał zaś towarzyszący jej pianista. 
– Pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja, że oprócz wokalistów postanowiliśmy wyróżnić kogoś, kto gra – mówi juror Michał Haratym. – Kacper Kasprzak świetnie akompaniował Paulinie Tyszce, a to trudna sztuka towarzyszyć wokaliście i być dla niego takim wsparciem!
Aż dwie nagrody dodatkowe, za muzykalność i językową, otrzymała reprezentantka Warszawy Aleksandra Woźniak. Jury, podkreślając bardzo wysoki poziom tegorocznego konkursu, wyróżniło też: Nikolę Lipską z Grajewa i Przemysława Piotrowskiego. Reprezentujący Studio Wokalne eMDeK wokalista z powodzeniem zmierzył się z  „Home” oraz trudną piosenką „Your Song”, wielkim przebojem Eltona Johna.
– Jestem tak szczęśliwa, bo czuję się tak, jakby to były nasze dzieci! – ocenia Grażyna Łobaszewska, przewodnicząca jury. – Oni są tak cudni, tak wrażliwi, tak młodzi, że aż serce rośnie, kiedy się ich słucha. Śpiewają też bardzo ambitny repertuar, bo na tym festiwalu tak właśnie jest. Soundtrack jest bardzo ważny na mapie polskich festiwali – i nie tylko dlatego, że jedyny!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

Foto: Studio Wokalne eMDeK
Foto: Magda Sinoff
Foto: Aleksandra Suproń
Foto: Natalka Puławska
Foto: Magda Sinoff, Michał Haratym, Stephanie Eschuk i Grażyna Łobaszewska
Foto: Sandra Mika i Michał Haratym
Foto: Laureaci
Foto: Nikola Lipska
Foto: Przemysław Piotrowski
Foto: Magdalena Kocoń
Foto: Aleksandra Woźniak
Foto: Paulina Tyszka
Foto: Magdalenie Chołuj
Foto: Marta Fitowska
Foto: Sandra Mika
Foto: Magda Sinoff i Roman Borawski

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę