Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Śledztwo w sprawie dzieciobójczyni z Hipolitowa zakończone

Prokuratura Okręgowa w Łomży zakończyła śledztwo w sprawie 41-letniej mieszkanki Hipolitowa pod Stawiskami, podejrzanej o zabójstwa pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci. - Akt oskarżenia w tej sprawie jest już pisany. W przyszłym tygodniu zostanie wysłany do sądu – mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. - Z opinii biegłych wynika, że kobieta w chwili dokonywania zabójstw była poczytalna. Śledczym z Łomży nie udało się ustalić losów szóstego dziecka, które zostało odebrane kobiecie zaraz po porodzie w 1998 roku przez jej męża i teściową, którzy już nie żyją.

Mieszkankę Hipolitowa pod zarzutem zabójstwa własnych, nowo narodzonych dzieci, zatrzymano w październiku ubiegłego roku. Kobieta w latach 1998-2012 kobieta urodziła ośmioro dzieci, ale żyje tylko dwoje z nich. Odnaleziono szczątki czworga noworodków – dwa ciała dzieci były ukryte w piwnicy pod klepiskiem w stodole, dwa kolejne na strychu domu. Piąte dziecko kobieta wrzuciła do stawu nieopodal domu. Z ustaleń biegłych wynika, że pierwsza czwórka zmarła wskutek wychłodzenia organizmu, oraz braku pożywienia, piąte w wyniku utopienia uznali biegli badając wszystkie zebrane w sprawie materiały potwierdzając jednocześnie wersję zdarzeń przedstawiana przez kobietę. Badania DNA odnalezionych szczątków, potwierdziły, iż to dzieci podejrzanej, a ojcem wszystkich był jej konkubent.
- Kobieta usłyszała zarzuty, a niedługo będzie oskarżona o zabójstwo dzieci urodzonych w 2000, 2003, 2008 i 2012 roku - mówi prokurator Kudyba. - Śledztwo nie dało podstaw do przedstawienia zarzutów w tej sprawie komukolwiek innemu niż matka. 

Śledczym, mimo wysiłków, nie udało się ustalić losów dziecka urodzonego w 1998 roku. Jak wyjaśnia prokurator dziecko to zostało odebrane kobiecie zaraz po porodzie przez jej żyjącego jeszcze męża i teściową. Kobieta później bała się zapytać męża co się z nim stało. A gdy zmarł – jeszcze w tym samym roku – teściowa miała jej odpowiadać, że „on wiedział co zrobić”. Także teściowa już nie żyje.
- W tym zakresie śledztwo zostało umorzone – wyjaśnia prokurator Maria Kudyba.  

Kobieta od chwili zatrzymania przebywa w areszcie. Grozi jej dożywocie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę