Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Mieszkańcy Jednaczewa domagają się wyasfaltowania drogi do Szablaka

Główne zdjęcie
Radny Piotr Kłys

- Jak jest ciepło i świeci słońce to jest potworny kurz, jak pada deszcz robi się błoto i bajoro – tak mieszkańcy Jednaczewa opisują fragment drogi powiatowej biegnącej przez tę podłomżyńską miejscowość w kierunku Szablaka. Jak mówią do asfaltu brakuje im tylko 4,5 km. Niestety choć od lat wnioskują o położenie go nic się nie zmienia. Piotr Kłys, radny gminy Łomża z Jednaczewa, który jak twierdzi zwracał się o załatwienie sprawy do wszystkich instancji teraz poprosił o interwencję posła Lecha Kołakowskiego. Na spotkanie z nim na skrzyżowaniu w Jednaczewie przyszło około 80 osób. Wszyscy chcieli tego samego – asfaltu na drodze.

Droga powiatowa  nr 1904B prowadzi z Łomży do Nowogrodu i po drodze łączy Jednaczewo w gminie Łomża i Szablak w gminie Nowogród. I na tej części nie ma asfaltu. Mieszkańcy Jednaczewa wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat zwracali się z prośbami do władz gminy i powiatu o podjęcie działań w celu utwardzenia tej drogi. Jak tłumaczył posłowi radny Kłys mieszkańcy zwracali uwagę na uciążliwości mieszkania przy żwirowej drodze o randze powiatowej. Do najcięższych należy  wszechobecny kurz unoszący się na drodze, w obejściach, w domach, który może być przyczyną chorób alergicznych dzieci. Przyczyną złego stanu nawierzchni, mimo systematycznych interwencji w celu bieżącego utrzymania podejmowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych, w znacznym stopniu są przeładowane samochody ciężarowe wywożące drzewo z wycinki lasu. 
Piotr Kłys twierdzi, że przed rokiem starosta łomżyński obiecał, że droga będzie zrobiona. Rada Gminy Łomża udziela wójtowi „delegacji do podjęcia oficjalnych rozmów z zarządem Powiatu Łomżyńskiego w celu określenia terminów i zasad partycypacji w kosztach” inwestycji, ale póki co nic się nie dzieje.
- Na ostatnie pismo w tej sprawie, z lutego tego roku, nawet nie otrzymałem odpowiedzi – żalił się radny, wspierany przez mieszkańców Jednaczewa.
- Pośle proszę zobaczyć, spadł deszcz i kałuże są tak duże, że samochody mają problem z przejechaniem – mówił jeden z mieszkańców wskazując próbujące ominąć pobliska kałuże auto. - Jak deszcz pada to nie można prezejechać, a jak świeci słońce to się kurzy, ze nic nie widać.
- Mieszkańcy Jednaczewa chcą przebudowy drogi i ja się im nie dziwię – mówi poseł Lech Kołakowski. - To nie trzeba specjalisty, ani drogowca, żeby ocenić, że tę drogę trzeba zrobić. Obiecuję podjęcie interwencji poselskiej i skierowanie pism do instytucji. 

Poseł podkreśla, że to nie pierwsza tego typu sprawa jaka wpływa do jego biura. Niedawno o interwencję prosili go mieszkańcy wsi Mocarze, Nadbory i Biodry w gminie Jedwabne. Też domagają się natychmiastowej przebudowy drogi powiatowej łączącej te miejscowości.

230804070022.gif
Foto: Radny Piotr Kłys
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Radny Piotr Kłys i poseł Lech Kołakowski
Foto:
Foto: Poseł Lech Kołakowski
Foto: Radny Piotr Kłys i poseł Lech Kołakowski
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę