Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Czat z Krystyną Jandą

Znają ją ze wspaniałych ról filmowych i teatralnych. Niektórzy jeździli specjalnie do Warszawy na spektakle jej Teatru Polonia. Nigdy jednak nie mieli okazji porozmawiać z wybitną aktorką, aż do momentu, kiedy zasiedli w czytelni Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Tam, w ramach projektu „Spotkania z pasjami”, odbył się wideo czat z Krystyną Jandą, która opowiadała o swej karierze i odpowiadała na pytania. – Jestem zachwycona tym spotkaniem, wciąż nie mogę uwierzyć, że do niego doszło i bardzo się z niego cieszę! – podkreślała Krystyna Janda. – Uwielbiam nowe technologie, życie z Internetem zmienia się niesamowicie!

„Spotkania z pasjami” to cykl spotkań adresowanych do osób starszych, organizowanych przez MBP w Łomży we współpracy z Fundacją Orange. Gośćmi pierwszego spotkania w ubiegłym tygodniu byli Agnieszka i Marcin Kręgliccy, a dotyczyło ono sztuki kulinarnej.
Kolejne nosiło tytuł „Aktorka, reżyser, szefowa – jak motywować się do działania”, a jego bohaterką była Krystyna Janda. Wybitna aktorka opowiedziała najpierw zebranym o kulisach swej trwającej 45 lat kariery, problemach związanych z jednoczesnym łączeniem kilku zajęć, uczeniem się roli na pamięć oraz, związanymi z dużą ilością repertuaru, wpadkami w czasie spektakli, kiedy zdarzało się jej czasem coś zapomnieć. Poświęciła też dużo czasu problemowi braku motywacji w starszym wieku oraz podejmowaniu nowych wyzwań.
– Dziwię się ludziom, którzy mówią, że na emeryturze się nudzą, bo na miłość i na podejmowanie nowych wyzwań życiowych zawsze jest czas! – mówiła Krystyna Janda. – Życie przez zaniechanie jest całkowicie nieopłacalne, zawsze warto podejmować ryzyko nowych wyzwań, sytuacji, spotkań z ludźmi. Bo zawsze warto wyjść do ludzi, spotkać się z nimi, zacząć działać! 
Równie chętnie artystka odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania na czacie. Dotyczyły one głównie jej kariery, nie zabrakło też jednak wątków związanych z życiem osobistym gwiazdy, jej pasji, kariery pisarskiej a nawet tego, jak radzi sobie w kuchni.
– Takie inicjatywy są bardzo wskazane! – ocenia Henryk Borkowski. – Była to okazja do prawie bezpośredniego kontaktu na żywo z wybitną aktorką, która opowiadała o bardzo ciekawych sprawach, była też możliwość zadawania pytań. Było to inne spojrzenie na osobę, którą znaliśmy dotąd głównie z telewizji – jestem bardzo zadowolony!
– Te spotkania dużo wnoszą do mojego życia! – dodaje Danuta Rydzewska. – Podobają mi się  również nasze dyskusje po nich, już w własnym gronie. Bo obserwujemy to w grupie ludzi, którzy są różnych profesji, ale łączą nas wspólne zainteresowania, dlatego z  przyjemnością tutaj przychodzę!
Przed aktywnymi seniorami jeszcze 10 spotkań, które potrwają aż do końca listopada. Będą one dotyczyć kultury, rozrywki, ekologii, ekonomii, nowych technologii, profilaktyki zdrowotnej oraz relacji z młodym pokoleniem.
– „Spotkania z pasjami” to innowacyjny projekt, wykorzystujący nowe technologie i Internet do aktywizacji społecznej osób starszych - mówi Anna Kamińska z Oddziału Zbiorów Specjalnych MBP. – W cotygodniowych spotkaniach online na żywo będą uczestniczyć gwiazdy, osoby znane, specjaliści oraz ludzie starsi, realizujący swoje pasje. W następny czwartek naszym gościem będzie popularna aktorka Teresa Lipowska, znana z serialu „M jak miłość”. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych na godz. 11.00 do naszej biblioteki przy ul. 3 Maja 6A!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę