Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Mniej mieszkań, coraz mniej budów i pozwoleń

Główne zdjęcie
źródło: GUS

W tym roku w województwie podlaskim oddano do użytku o blisko 20% mniej mieszkań niż przed rokiem. Spadek jest także w Polsce, ale jedynie o 1,7%. Według danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny gwałtownie spada też liczba nowo rozpoczętych budów domów i wydawanych pozwoleń na ich budowę.

W okresie styczeń-sierpień 2013 r. w całym kraju wydano 91573 pozwolenia na budowę mieszkań, tj. o 20,6% mniej niż w analogicznym okresie 2012 r. Zmniejszyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 85386 mieszkań, tj. o 18,2% niż rok wcześniej.  Spadek liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto w okresie styczeń-sierpień 2013 r. odnotowano w piętnastu województwach. Wzrost tylko w jednym - województwie świętokrzyskim – o 1,7%.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę