Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Przetarg na przebudowę drogi do Warszawy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła w piątek (13.09) przetarg na przebudowę odcinka drogi krajowej nr 8. Chodzi o 15-kilometrowy fragment od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina. Powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma węzłami drogowymi ("Kołaki" i "Mężenin"), obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu. Powstaną również drogi zbiorcze i dojazdowe.

Ogłaszane w tym roku postępowania mają tryb przetargu ograniczonego. W pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Tu ocenie podlegać będzie potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa przedsiębiorstw. Wykonawcy, którzy zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu (maksymalnie 20), otrzymają zaproszenie do złożenia oferty, a kryterium wybory - oprócz ceny - będzie również termin wykonania oraz okres gwarancji.

Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, przewidziane jest w przyszłym roku. Natomiast oddanie do użytku ma nastąpić najpóźniej w 2017 r.

Do końca roku zostaną jeszcze ogłoszone przetargi na dwa pozostałe fragmenty podlaskiego odcinka ósemki. W standardzie drogi ekspresowej powstanie fragment trasy o długości ok. 14 km od Mężenina do Jeżewa (przetarg do końca października) i fragment trasy o długości prawie 15 km od obwodnicy Zambrowa do granicy województwa (przetarg do końca listopada).

Najpóźniej do 2020 roku, po wybudowaniu odcinków mazowieckich, droga z Białegostoku do Warszawy będzie w całości ekspresówką.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę