Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie organizacje dostały mniej

Główne zdjęcie
Lista organizacji OPP, które dostały najwięcej pieniędzy od podatników rozliczających się w Urzędzie Skarbowym w Łomży.

Dwie łomżyńskie organizacje pożytku publicznego znalazły się w “trzydzieste” najhojniej obdarowanych 1% podatku dochodowego przekazywanego przez mieszkańców województwa w trakcie wypełniania PITów. To Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych “HOSPICJUM” pod wezwaniem Świętego Ducha, które zajęło siódme miejsce i Caritas Bliźnim na miejscu 13. Obie organizacje dostały jednak mniej niż przed rokiem.

Z zestawienia przygotowanego przez Izbę Skarbową w Białymstoku wynika, iż w tym roku najwięcej pieniędzy dostała, tak jak w ubiegłym roku, warszawska Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Zebrała w sumie ponad 3 mln zł. Łomżyńskie “Hospicjum” 174 tysiące 594 zł, czyli o blisko 4 tys zł mniej niż przed rokiem. Znacznie więcej straciła Caritas Bliźnim. W tym roku ze składek 1% od mieszkańców regionu zebrała jedynie 108 696 zł wobec ponad 182 tysięcy w ubiegłym. 

Jak podaje Izba Skarbowa w tym roku ponad 290 tys. podatników rozliczających się z podatku dochodowego za 2012 rok, zdecydowało się na przekazanie 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego (OPP). To o ponad 13 tys. podatników więcej niż rok wcześniej. Dzięki temu do wszystkich OPP trafiło z naszego województwa w sumie blisko 11,3 mln zł.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę