wtorek, 12 listopada 2019 napisz DONOS@

Sezon tenisowy na łomżyńskich kortach zbliża się do końca

Dobiegły końca ostatnie rozgrywki tenisowe odbywające się na kortach łomżyńskiego Skate Parku. Po sukcesie pierwszej edycji ligi w tym roku do rywalizacji zgłosiło się aż 22 osoby. Najlepszy, po raz drugi, okazał się Krzysztof Bułkowski, który zwyciężył we wszystkich meczach. Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Chełstowskiemu, a trzecie Tadeuszowi Cieślukowi. - Jestem bardzo zadowolony z poziomu tych rozgrywek, który niewątpliwie wzrósł - mówi Lech Malinowski, sekretarz PZ LZS w Łomży, organizator Ligi. - Myślę, że w przyszłym sezonie, jeśli te zainteresowanie dalej będzie rosło, uda nam się jeszcze powiększyć te rozgrywki o III ligę. Być może, jeśli zgłoszą się do nas panie, także im damy możliwość rywalizacji.

Uczestnicy ligi tenisowej 2013
Uczestnicy ligi tenisowej 2013

Z uwagi na tak dużą liczbę uczestników organizatorzy już w tym roku  zdecydowali, że podzielą tenisistów na dwie grupy klucz podziału czerpiąc z Miejskiej Ligi Piłki Nożnej, w której każda nowa drużyna zaczyna od najniższego poziomu rozgrywek. Tak więc na kortach Skate Parku najlepsi tenisiści z poprzedniego sezonu utworzyli I ligę, a pozostali oraz wszyscy nowi – drugą. 
Niestety z różnych przyczyn w czasie trwania sezonu z rywalizacji musiało wycofać się dwóch zawodników - Marek Szymański i Józef Borowski. Automatycznie więc zajęli oni dwa miejsca spadkowe. O to, kto będzie trzecim spadkowiczem praktycznie do samego końca trwała zacięta walka między Piotrem Klewickim a Jarosławem Florczykiem. Ostatecznie ten drugi, mimo naprawdę bardzo dobrej gry w końcówce sezonu nie zdołał się utrzymać, a ten pierwszy musiał o ligowy byt powalczyć z czwartym zawodnikiem II ligi, Tomaszem Pisarskim. Klewicki baraże zakończył już po dwóch meczach wygrywając 6/4, 7/5 oraz 6/3, 7/5 i pozostał w I lidze. 

- Drugoligowe rozgrywki dostarczyły chyba jeszcze większych emocji niż pierwszoligowe - relacjonuje Krzysztof Chełstowski pomysłodawca i współorganizator rozgrywek. - Praktycznie do samego końca nie było wiadomo, kto wywalczy awans, a kto będzie musiał grać w barażach. Poza zasięgiem był tylko Konstantynos Cyndzas, który w dziesięciu spotkaniach stracił jedynie dwa sety. Drugie miejsce zajął Rafał Dmochowski, a trzecie Jan Kotowski. Ten ostatni do końca korespondencyjnie konkurował o promocję do I ligi z Tomaszem Pisarskim i wywalczył go dzięki lepszemu bilansowi setów. 

Końcowe klasyfikacje: 
I liga 
1. Krzysztof Bułkowski 
2. Krzysztof Chełstowski 
3. Tadeusz Cieśluk 
4. Zbigniew Zaremba 
5. Jacek Dobrzański 
6. Mateusz Korytkowski 
7. Karol Zaczek 
8. Piotr Klewicki 
--- 
9. Jarosław Florczyk - spadek do II ligi 
10. Marek Szymański - spadek do II ligi 
11. Józef Borowski - spadek do II ligi 

II liga 
1. Konstantynos Cyndzas - awans do I ligi 
2. Rafał Dmochowski - awans do I ligi 
3. Jan Kotowski - awans do I ligi 
--- 
4. Tomasz Pisarski 
5. Karol Bikowski 
6. Dariusz Śmiechowski 
7. Damian Gardocki 
8. Dariusz Rutkowski 
9. Sławomir Chmielewski 
10. Tadeusz Siwik 
11. Tomasz Poreda 

Bubień i Waldziński najlepszym deblem
Nieco wcześniej na tych samych kortach odbył się coroczny otwarty turniej deblowy. Tym razem do zawodów zgłosiło się osiem par z Łomży, Białegostoku, Ostrołęki i Szepietowa. Po całodziennej rywalizacji najlepsza okazała się para Wojciech Bubień/Tomasz Waldziński, która w finale bez większych kłopotów pokonała Henryka Dąbrowskiego i Witolda Wojno z Szepietowa 6/2, 6/3 broniąc tym samym tytuł wywalczony przed rokiem. Trzecie miejsce przypadło w udziale dwóm uczestnikom Łomżyńskiej Ligi Tenisowej - Krzysztofowi Bułkowskiemu i Tadeuszowi Cieślukowi, którzy mimo porażki w pierwszym meczu pozostałe pojedynki wygrali. W decydującym o trzeciej lokacie meczu pokonali oni białostocko-łomżyńską parę Wojciech Lisek/Krzysztof Chełstowski 9:5. Na uwagę zasługuje fakt, że do walki z mężczyznami zgłosił się jeden debel żeński - Ewa Waldzińska i Aleksandra Durzyńska. Sympatyczne panie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, grając ładne technicznie i mądrze taktycznie, przez co rywale musieli się sporo natrudzić, żeby wygrać. 
- Bardzo się cieszę, że ten turniej się rozwija. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, przyjeżdżają coraz lepsze pary i co ważne, nie są to osoby tylko z naszego miasta, ale i z regionu - podkreśla Malinowski - Frekwencja zarówno w tym turnieju, jak i we wcześniejszym singlowym napawa mnie optymizmem i utwierdza w przekonaniu, że te zawody organizować warto. 

is


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę