Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

„Stop wycince drzew” na Sikorskiego

Dwa transparenty z napisami „Stop wycince drzew” i „Nie wycince drzew” pojawiły się przy ulicy Sikorskiego na odcinku od ronda Lutosławskiego (przy ZUS) do Mostu Hubala. To odcinek na który właśnie wchodzą drogowcy. W ramach modernizacji ulicy zaplanowano wycinkę niemal 50 rosnących tu drzew.

W ubiegłym roku w trakcie remontu fragmentu ulicy Sikorskiego wykarczowano 70 drzew. Pod topór poszły m.in. 30-40 letnie jesiony rosnące w pasie zieleni oddzielającym obie jezdnie ulicy na odcinku od ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Teraz przyszedł czas na wycinkę kolejnych drzew. Kilkadziesiąt drzewa rosnących dziś jeszcze wzdłuż Sikorskiego od ronda Lutosławskiego do Mostu Hubala, będzie wyciętych, bo jak twierdzi ratusz „kolidują z nową infrastrukturą, również podziemną”.

Zgodnie z prawem aby wyciąć drzewa w mieście za każdym razem trzeba uzyskać zgodę prezydenta Łomży.
Przypomnijmy, że w tym roku wycięto niemal 200 drzew w związku z modernizacją Szosy do Mężenina.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: fot. kwiecień 2013
Foto: fot. kwiecień 2013
Foto: fot. kwiecień 2013

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę