Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Działki nad bulwarami (nawet przecenionej) nikt nie chce

Główne zdjęcie
Bulwary z przedmiotową działką (fot. Adam Babiel)

Po raz kolejny miastu nie uda się sprzedać blisko hektarowej działki na Rybakch, tuż nad nowymi bulwarami i portem rzecznym. Początkowo miejscy urzędnicy widzieli na niej hotel, ale przez lata nikt nie chciał go tam budować. W tym roku zrezygnowano z konieczności takiego zagospodarowania terenu dopuszczając m.in. możliwość budowy bloków. Drugi w tym roku przetarg na jej sprzedaż - z nową, niższą o ok. 175 tys zł ceną - miał odbyć się jutro, ale się nie odbędzie bo nikt nie wpłacił wymaganego wadium.

Pierwsze przetargi na oddanie działki przy ul. Rybaki 19 w użytkowanie wieczyste pod budowę hotelu ze SPA odbywały się jeszcze w 2010 roku. Choć zmieniły się władze miasta, powierzchnia „oddawanych” działek, obniżano cenę, a prezydent Mieczysław Czerniawski w poszukiwaniu inwestorów udał się nawet do Chin, hotelowych miejskich wizji nikt nie chciał realizować. Na żaden z ogłaszanych przetargów nie wpływała nawet jedna oferta. Zmieniło się to dopiero w tym roku, gdy miasto odpuściło z hotelem. W czerwcowym przetargu – już na zbycie, a nie jak wcześniej było na oddanie w wieczyste użytkowanie - stawił się jeden kupiec. Przedsiębiorca z Łomży wpłacił wadium, przyszedł na przetarg, ale widząc że jest jedynym zainteresowanym, po odczytaniu przez przewodniczącego komisji ceny z ogłoszenia,  nie dokonał jednego minimalnego, a formalnie niezbędnego, jej podbicia. Przetarg zakończył się więc fiaskiem. Jak tłumaczono w ratuszu łomżyński przedsiębiorca najwyraźniej uznał, że skoro jest jedynym chętnym miejską działkę może kupić taniej. W kolejnym przetargu cenę obniżono o 10% do 1 mln 573 tys. 450 zł netto, ale i to nie skusiło inwestorów. Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta podała, że nikt w terminie nie wpłacił wymaganego wadium dlatego jutrzejszy przetarg na sprzedaż dwóch działek o łącznej powierzchni niemal równych 9 tys. m.kw. przy ul. Rybaki 19 nie odbędzie się.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę