Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

(tylko) Czarna seria...

Główne zdjęcie
2 września pod Augustowem kierowca ciężarowej scanii najprawdopodobniej chcąc uniknąć uderzenia w tył poprzedzającego go dafa, zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku citroenem. W wyniku wypadku kierująca osobówką 36-letnia kobieta oraz jej trójka dzieci w wieku od 12 do 15 lat zginęli na miejscu. (fot. KWP Białystok)

Cztery wypadki, sześć osób zabitych i jedna ranna to już wrześniowy bilans wypadków jakie wydarzyły się na biegnącej przez region drodze krajowej nr 61. W poniedziałek pod Augustowem po czołowym zderzeniu tira z citroenem zginęła 36-letnia kobieta i jej trójka dzieci. We wtorek pod Łomża na czołówkę z tirem wyjechał osobowy mercedes - zginął jego 61-letni kierowca. W środę za Stawiskami osobowe audi wjechało pod ciężarowego mana – zginął 56-latek z audi. Policjanci podkreślają, że ta tragiczna seria jest wyjątkowa, a kierowcy tirów nie należą do grupy najczęściej powodujących wypadki.

Jak informuje oficer prasowy policji w Łomży sierż. sztab. Ewelina Szlesińska w tym roku, do końca sierpnia, na terenie miasta i powiatu łomżyńskiego doszło do 54 wypadków w których 5 osób zginęło, a 71 zostało rannych.  W tej grupie jest tylko 9 wypadków z udziałem tirów, przy czym kierowcy ciężarówek zostali uznani sprawcami 6 z nich. Dwa z wypadków spowodowanych przez kierowców tirów wydarzyły się na krajowej 61. 
Od stycznia do końca sierpnia na całej dk 61 biegnącej przez województwo podlaskie czyli od Augustowa przez Grajewo i Łomżę do granic z województwem mazowieckim pod Ostrołęką wydarzyło się w sumie 14 wypadków w których 5 osób zginęło, a 12 zostało rannych. To były znacznie lepsze statystyki niż za 2012 rok, gdy (przez cały rok) na tej drodze  w 34 wypadkach zginęło 12 osób, a 39 zostało rannych. Ten tydzień popsuł znacząco te statystki.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę