Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Niebezpiecznie do szkoły

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

14 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, a w 6 przypadkach pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy – to efekt prowadzonej w województwie podlaskim policyjnej kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież szkolną. W sumie od poniedziałku sprawdzonych zostało blisko 200 gimbusów.

Jak podaje policja w szczególności sprawdzany jest stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie oraz trzeźwość kierujących nimi osób. Niestety okazało się, że z 200 skontrolowanych autobusów aż w 18 przypadkach policjanci stwierdzili usterki stanu technicznego pojazdów. Dotyczyły one przede wszystkim niesprawności w układzie kierowniczym, hamulcowym, czy też oświetleniowym pojazdów. Usterki stały się przyczyną zatrzymania 14 dowodów rejestracyjnych, a sześć z zatrzymanych gimbusów zdaniem policjantów wcale nie nadawało się do dalszej jazdy. Autobusy były odholowywane, a dowożonym nimi dzieciom trzeba było zapewnić transport zastępczy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę