Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Uważaj na fałszywego „wnuczka”

Policjanci z Łomży ostrzegają szczególnie osoby starsze przed oszustami podającymi się za członków rodziny, którzy chcą wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”. Wczoraj w godzinach popołudniowych do komendy zgłosiła się 84 –letnia mieszkanka miasta, która została oszukana w taki właśnie sposób, przez co straciła 14 tys. złotych. Po pieniądze zgłosił się znajomy „rzekomego” syna, a nieświadoma starsza pani przekazała mu pieniądze.

- Łatwowierność, naiwność, a czasem zwykłą bezmyślność starszych ludzi bezlitośnie wykorzystują pozbawieni jakichkolwiek skrupułów oszuści – mówi Ewelina Szlesińska. - Sposób działania oszustów metodą „na wnuczka” w większości przypadków jest podobny. Z reguły ktoś telefonuje starszej osoby i podaje się za wnuczka, siostrzeńca lub dalekiego krewnego. W trakcie rozmowy próbuje zdobyć zaufanie starszego rozmówcy. Potem pieniądze przekazywane są zupełnie nieznajomej osobie. Często starsi ludzie dają się nabierać na te proste chwyty i tracą oszczędności całego życia. 

Policjantka przypomina żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy zawsze działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do drzwi lub dzwoniąc proszą o pieniądze. Apeluje też do „młodszych” aby rozmawiali ze starszymi osobami o zagrożeniach i uczulali ich na fakt tego typu oszustw. W przypadku wzbudzających niepokój telefonów od rzekomego „wnuczka”, powinniśmy skontaktować się sami z osobą do której pożyczka ma trafić lub z innymi członkami rodziny. A o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy natychmiast powinniśmy informować Policję.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę