Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Drogowcy powrócili na Sikorskiego przy Venedzie

Główne zdjęcie
Prace przy ul. Sikorskiego na wysokości Venedy

O kilka minut dłużej w korkach musieli spędzić kierowcy jadący rano ulica Sikorskiego od skrzyżowania z Wyszyńskiego w kierunku Zawadzkiej. Drogowcy rozpoczęli modernizację wyremontowanego i przebudowanego rok temu odcinka jezdni. Przed samym skrzyżowaniem Sikorskiego z Zawadzką ma powstać nawrotka. Na odcinku około stu metrów wyłączony jest „najszybszy” pas ruchu, co sprawia, że pozostałe się korkują.

Prace przy ul. Sikorskiego na wysokości Venedy
Prace przy ul. Sikorskiego na wysokości Venedy

Przebudowa ul. Sikorskiego w tym miejscu prowadzona na zlecenie Echo Investment, właściciela pobliskiej Galerii Veneda. Okazuje się, że utrudnień w ruchu w tej części miasta będzie więcej. Drogowcy mają także naprawić zapadający się fragment wyremontowanej przed rokiem ulicy Sikorskiego przy przejściu dla pieszych w pobliżu Ronda Lutosławskiego. Jak tłumaczyła Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży uszkodzenie nawierzchni powstało wskutek awarii wodociągu, położonego w pasie zieleni, blisko krawężnika. Wodociągowcy awarię usunęli jeszcze zimą, ale po kilku miesiącach zaczęła zapadać się nawierzchnia nowej ulicy.
- Naprawa wiąże się z rozebraniem uszkodzonej nawierzchni, zagęszczeniem gruntu i wykonaniem nawierzchni na nowo – przekazuje Sobocińska dodając, że za naprawę ulicy zapłaci Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Na dniach powinien rozpocząć się także remont odcinka Sikorskiego od Ronda Lutosławskiego do mostu Hubala. W tym wypadku będzie to gruntowny remont ulicy, który potrwa kilkanaście miesięcy w tym czasie znacząco komplikując życie kierowcom, bowiem ulica prowadzi do jednej z dwóch przepraw przez Narew w mieście i okolicy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę