Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Bez Chinek powalczą o utrzymanie

Główne zdjęcie
Ren Bingran

Już w przyszły piątek tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża rozpoczną zmagania w swoim trzecim sezonie w Ekstraklasie. Po raz pierwszy będą musiały sobie poradzić w krajowym składzie. Już pod koniec poprzednich rozgrywek ze sponsorowania klubu zrezygnowali jedni z najważniejszych autorów sukcesów drużyny AZS-u, Państwo Wanda i Tadeusz Wałkuscy. Już wtedy było wiadomo, że jeśli władzom nie uda się pozyskać nowego dużego sponsora, z finansami może być nie najlepiej. I rzeczywiście, w przerwie między rozgrywkami dwie podstawowe zawodniczki - Rui Fang Dong i Ren Bingran (na zdjęciach) wybrały ofertę I-ligowego Galaxy Białystok, a nie grająca ostatni sezon, ale pozostająca w składzie AZS-u, Dominika Dąbrowska zdecydowała się na przeniesienie do innego pierwszoligowca, Sovitu Białystok.

Dong Ruifang
Dong Ruifang

- W okresie kontraktowania zawodniczek nie mieliśmy dużych środków finansowych i nowe umowy, które proponowaliśmy naszym zawodniczkom były mniej korzystne od tych ubiegłosezonowych. Liczyliśmy się, że odejdzie Fang, ale Żanka miała z nami kontrakt do 2015 roku i myśleliśmy, że zostanie. Ona jednak wybrała Galaxy i miała do tego prawo - tłumaczy trener akademiczek, Wacław Tarnacki.
Na nowe warunki zgodziła się jedynie reprezentantka Polski, Magdalena Sikorska - Myślę, że Magda poradzi sobie z rolą liderki. Zanim przyszła do nas Fang, to właśnie ona prowadziła ten zespół - podkreśla Tarnacki. Oprócz Sikorskiej w kadrze znajdują się Weronika Łuba, Karolina Gołąbiewska, Edyta Szabłowska, Emilia Majewska i Ewelina Sakowicz. I właśnie te trzy pierwsze zawodniczki mają stanowić o sile nowej drużyny AZS-u - Wiem, że pierwsza runda będzie dla Weroniki i Karoliny bardzo trudna, bo one są mało doświadczone na poziomie Ekstraklasy. Jednak uważam, że w rundzie rewanżowej powinno być już zdecydowanie lepiej i że uda nam się wygrać kilka spotkań, co pozwoli zrealizować cel jakim jest utrzymanie - zaznacza doświadczony szkoleniowiec.

Łomżanki do zbliżającego się sezonu przygotowywały się w różny sposób. Sikorska najpierw była na obozie reprezentacji w Cetniewie, a później w Gdańsku. Wzięła też udział w turnieju z cyklu Pro Tour w Ołomuńcu (Czechy). Tam nie poszło jej zbyt dobrze. W turnieju indywidualnym nasza zawodniczka przegrała już w pierwszym meczu fazie preeliminacyjnej (1:4 z Białorusinką Eleną Dubkovą), a w deblu wspólnie z Klaudią Kusińską odpadła w II rundzie kwalifikacji po minimalnej porażce 2:3 z parą Maria Dolgikh/Polina Mikhalova z Rosji. Pozostałe tenisistki przebywały na dwóch obozach przygotowawczych, które zorganizował Klub. Dodatkowo Gołąbiewska i Sakowicz wystąpiły w Mistrzostwach Polski AZS-ów. Tam obie spisały się bardzo dobrze, zdobywając po dwa brązowe medale. Gołąbiewska była trzecia w deblu i mikście seniorek, a Sakowicz w deblu seniorek i singlu juniorek. Na tej samej imprezie brązowe krążki zdobyli również Monika Leonowicz (studentka PWSIP, ale grająca na co dzień w Sovicie Białystok) w grze podwójnej seniorek oraz Krystian Kimbar w grze podwójnej juniorów.

Akademiczki walkę o ligowe punkty rozpoczną w sobotę, 6 września na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie MKSTS DWSPiT Polkowice. Swoim kibicom łomżanki pierwszy raz zaprezentują się natomiast 11 września o godz. 18:00, kiedy to w hali sportowej w Piątnicy zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, KTS-em Tarnobrzeg. Kolejni przeciwnicy AZS-u to:
21 września (sobota), godz. 16:00 – KU AZS UE Wrocław (dom)
26 października (sobota), godz. 16:30 - KTS Optima Lublin (wyjazd)
2 listopada (sobota), godz. 16:00 - AZS AJD Częstochowa (dom)
16 listopada (sobota), godz. 16:00 - GLKS Wanzl Scania Nadarzyn (wyjazd)
23 listopada (sobota), godz. 16:00 - SKTS Sochaczew (dom)
7 grudnia (sobota), godz. 16:00 - Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński (wyjazd)
14 grudnia (sobota), godz. 16:00 - KS Bronowianka Kraków (dom)

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę