Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Kara za mleko jeszcze wyższa – łącznie 16,7 miliona złotych

Nie 2,5 grosza jak szacowano w kwietniu, nie 3,2 gr jak podawano w czerwcu, ale 3,45 groszy kary będą musieli zapłacić mleczarze za każdy kilogram mleka wyprodukowany ponad limit w ubiegłym roku kwotowym. Agencja Rynku Rolnego podsumowała rok kwotowy 2012/ 2013. Ilość skupionego mleka wyniosła 9,822 mld kg. Tym samym, krajowa kwota dostaw została przekroczona o ponad 14 mln kg, czyli o 0,15%. Jak wylicza Agencja stawka opłaty dodatkowej z tytułu przekroczenia kwoty indywidualnej dostaw wynosi 3,45 zł za 100 kg mleka wprowadzonego do obrotu ponad przysługujące limity.

Łączna opłata jaką Polska musi uiścić z tytułu nadprodukcji mleka wynosi ponad 4 mln EUR, czyli 16,7 miliona złotych.
W stosunku do wcześniejszych szacunków zwiększyła się nie tylko kara, ale i liczba rolników nią objętych. Agencja podała, że liczba dostawców, którzy przekroczyli przysługujące im kwoty indywidualne wynosi ponad 57 tysięcy

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę