Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie znowu galopuje

O 151 osób wzrosło w sierpniu bezrobocie w Łomży. Tak gwałtownego wzrostu liczby bezrobotnych nie było już dawno. Kierownictwo urzędu nie ma wątpliwości. Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany jest m.in. z brakiem środków na aktywizację bezrobotnych. Teraz bez pracy w mieście i najbliższej okolicy jest już 6307 osób. Stopa bezrobocia dla miasta Łomża wynosi 16,5%.

Jak podał w miesięcznym komunikacie Powiatowy Urząd Pracy w Łomży w sierpnia 2013 roku zgłosiło się do niego 546 bezrobotnych, w tym 450 nie posiadało prawa do zasiłku. W tej grupie były 22 osoby, które wcześniej pracowały za granicą w tym 15 w Niemczech. 
W tym samym czasie wyrejestrowano 395 osób bezrobotnych, przy czym tylko 194 ze względu na podjęcie pracy - tj. o 36 mniej niż w lipcu. Przez cały sierpień do urzędu pracodawcy zgłosili zaledwie 76 ofert pracy.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę