Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Trzech z nożem na jednego...

Główne zdjęcie
Ścieżka na której doszło do zdarzenia

Trzech mężczyzn z nożem napadło na mieszkańca Łomży na Zaułku Cmentarnym. Jeden z napastników przystawił mu nóż do gardła i zabrał aparat fotograficzny. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Sprawcy zostali zatrzymani wczoraj przy próbie sprzedaży skradzionego aparatu. Okazało się, że to Czeczeni w wieku od 20 do 26 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Oburzenie napaścią wyraziła już „Społeczność Czeczeńska w Łomży, która „liczy, na to, że prokuratura potraktuje te osoby w identyczny sposób jak obywateli narodowości polskiej, bez taryfy ulgowej”.

Mężczyzna został napadnięty 27 sierpnia, około godziny 17.00, na ulicy Zaułek Cmentarny – prowadzącej obok starego cmentarza, od skrzyżowania ulic Kopernika i Zawadzkiej do Sikorskiego. Na szczęście nic mu się nie stało.  Wartość skradzionego aparatu fotograficznego wycenił na 2 tys. zł. Wczoraj udało się zatrzymać podejrzewanych o jego dokonanie mężczyzn. 
- To młodzi w wieku od 20 do 26 lat osoby narodowości czeczeńskiej – podaje prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Zatrzymanym mężczyzną nie przedstawiono jeszcze zarzutów, ale jak potwierdza prokurator Maria Kudyba, prowadzone przez Prokuraturę Rejonową śledztwo prowadzone jest w związku z artykułem 280 Kodeksu Karnego czyli dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Kara jaką przewiduje kodeks karny wynosi od 3 do 12 lat więzienia. 

W związku z napadem i zatrzymaniem podejrzewanych o jego dokonanie Czeczenów  specjalne oświadczenie wydała Społeczność Czeczeńska w Łomży:
My społeczność Czeczeńska w Łomży w dniu dzisiejszym (30 sierpnia 2013r.) dowiedzieliśmy się o zatrzymaniu czterech osób narodowości czeczeńskiej w związku z podejrzeniem popełnienia przez nich rozboju. Jako społeczność nie popieramy czynów przestępczych, obojętnie kto je popełnia, jakiej jest narodowości lub jaką wyznaję religie. 
Liczymy na to, że prokuratura potraktuje te osoby w identyczny sposób jak obywateli narodowości polskiej, bez taryfy ulgowej. Czekamy również na dalsze informacje od prokuratury dotyczące sprawy.   
Chcieliśmy również przekazać osobie pokrzywdzonej nasze wsparcie, oraz wyrazy współczucia. Niestety czyny takie mają miejsce w każdym państwie i nie wynikają z nakazów religijnych, oraz nie są przypisane do konkretnej narodowości.  Jako mieszkańcy miasta, chcemy by Łomża była miastem bezpiecznym dla wszystkich mieszkających w niej osób.  

Z wyrazami szacunku,
Społeczność Czeczeńska w Łomży

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę