Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

1 września „Przelej krew dla Łomży!”

W oryginalny sposób upamiętnienia bohaterów broniących Polski we wrześniu 1939 roku w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej chcą uczcić trzy skupiające przede wszystkim młodych łomżan stowarzyszenia. Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej, Stowarzyszenie KoLiber Łomża oraz Klub Republikański w Łomży w niedzielę 1 września organizują akcję honorowego oddawania krwi i zachęcają do „przelania krwi dla Łomży!” wszystkich mieszkańców. - Nie szczędź swojej krwi! Polscy żołnierze oddawali ją w 1939 roku za Ojczyznę, Ty oddaj ją dziś potrzebującym... - przekazuje Marcin Bagiński ze Stowarzyszenia KoLiber.

Akcja oddawania krwi odbędzie się w niedzielę 1 września w godzinach 8.30 – 13.00 w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łomży mieszczącym się w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży na Alei Piłsudskiego 11.
Miesięcznie w województwie podlaskim potrzeba około 5 tysięcy jednostek krwi, co oznacza, że tyle osób powinno ją oddać. Niestety wakacje to okres w którym zawsze dawców krwi jest mniej. Jak podaje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku w tej chwili  pilnie potrzebna jest krew grup „0” Rh- i Rh+, A Rh- i Rh+ i B Rh-. Potrzebna jest także krew grup B Rh+ i AB Rh-. 

Organizatorzy niedzielnej akcji „Przelej krew dla Łomży!” zapowiadają, że nie tylko oddana krew zostanie zacnie spożytkowana. Także słodycze, które otrzymują krwiodawcy, a które zostaną zgromadzone w akcji będą przeznaczone na cele charytatywne.

Oficjalne miejskie obchody upamiętniające 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Łomży ograniczą się do złożenia kwiatów i zapalenie zniczy w miejscu byłego cmentarza garnizonowego, w Łomżyńskiej Dolinie Pamięci u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie pochowano szczątki 444. żołnierzy, ekshumowanych z pól bitewnych września 1939 roku na Ziemi Łomżyńskiej, oraz sprawowanej w Sanktuarium Mszy świętej o pokój na świecie. Uroczystości te rozpoczną się w niedzielę o godzinie 11.45. O godzinie 12.00 planowane jest włączenie syren alarmowych w mieście.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę