Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Bajkowy weekend w łomżyńskim teatrze

Spotkanie z bohaterami „Calineczki”, „Pinokia” i „Kopciuszka” oraz wiele innych atrakcji czeka tych wszystkich, którzy w najbliższe dni odwiedzą łomżyński Tetar Lalki i Aktora. Od czwartku trwa w nim bowiem akcja „Teatr wakacyjnie”, adresowana do najmłodszych widzów, zapowiadająca jednocześnie nowy sezon artystyczny. – Postanowiliśmy zaskoczyć naszych widzów czymś nowym u progu kolejnego sezonu! – podkreśla dyrektor teatru, Jarosław Antoniuk. – Chcemy dzieciom sprawić przyjemność, żeby przez moment zapomniały, że już wkrótce muszą wrócić do szkoły, gdzie czeka je ciężka praca. Mogą więc przyjść do teatru, poczuć jego magię, pozwiedzać, obejrzeć ciekawe spektakle, które należą do klasyki literatury dziecięcej i cieszą się ogromną popularnością!

W trzy ostatnie dni sierpnia Teatr Lalki i Aktora już od godziny 11 tętni życiem i rozbrzmiewa gwarem młodych głosów. Głównym punktem programu każdego dnia są spektakle. W czwartek zachwycona publiczność oklaskiwała przygody Calineczki. 
– Bardzo dobrze, że w wakacje dzieje się w teatrze coś takiego! – ocenia pani Maria, która przyszła na przestawienie z dwójką pociech. – Dzieciom bardzo się podobało i już się dopominają, żeby jutro przyjść też na „Pinokia”!
Perypetie słynnego drewnianego pajaca marzącego o tym, by stać się chłopcem, widzowie zobaczą w piątek, w sobotę zaś historię Kopciuszka, który dzięki pomocy dobrej wróżki poślubił księcia. Poza przedstawieniami, gmach teatru stoi otworem przed młodymi widzami i ich opiekunami. Można więc do woli zwiedzać teatralne zakamarki, oglądać dekoracje i barwne plansze dokumentujące ćwierć wieku istnienia TLiA oraz podziwiać panoramę Łomży z wieży widokowej. 
– Chcieliśmy przypomnieć o istnieniu naszej instytucji po przerwie urlopowej – mówi Jarosław Antoniuk. – Jest ona często mylnie interpretowana przez naszych widzów, że teatr wtedy nie funkcjonuje. Tymczasem były remonty, przygotowywanie nowych scenografii do premiery „Piotrusia i Wilka”. Jesteśmy też w trakcie przygotowywania stałej ekspozycji w wieży widokowej – można na niej zobaczyć inne lalki, fragmenty dekoracji i dokumentację fotograficzną.
Trzydniowe wakacyjne spotkanie z teatrem w Łomży jest jednocześnie zapowiedzią kolejnego, zapowiadającego się bardzo ciekawie, sezonu artystycznego. 
– Warto proponować dzieciom takie działania w okresie wakacyjnym – podkreśla Jarosław Antoniuk. – Bo propozycji kulturalnych w Łomży jest bardzo mało – po bardzo bogatym w różne imprezy czerwcu w wakacje, poza imprezami masowymi, działo się naprawdę niewiele. 
Stąd ta nasza propozycja, by zaprosić dzieci do naszego teatru, bo staramy się być instytucją, która zawsze proponuje coś innego. Cieszy mnie, że dzieci lubią teatr i chcą tu przychodzić. Gramy te spektakle przy prawie 100 % frekwencji, są też ogromne oczekiwania dorosłych wobec teatru, bo jest on przecież teatrem miejskim, skierowanym do różnych widzów. Dlatego już 7 września w Galerii Veneda zaprezentujemy o godz. 16.00 „Pinokia”, a 29 września zapraszam wszystkich na premierę „Piotrusia i Wilka”, z towarzyszącą jej wystawą zabawek ludowych ze zbiorów Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę