Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ratusz przyznał - przestały obowiązywać udzielone dwa lata temu zezwolenia na handel alkoholem

Ratusz rozesłał do 9 sklepów monopolowych w Łomży zawiadomienia, że na mocy orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, 24 lipca tego roku straciły przyznane im dwa lata wcześniej, decyzją prezydenta Mieczysława Czerniawskiego z 13 lipca 2011 roku, koncesje alkoholowe. Zezwolenia miały obowiązywać do końca czerwca 2015 roku, jednak po skardze jednego z przedsiębiorców, który koncesji wówczas nie otrzymał, decyzja ta została uchylona przez NSA jako bezprawna.

Decyzją prezydenta Łomży z 13 lipca 2011 roku koncesje na handel alkoholem otrzymało 11 sklepów w mieście w tym duże sklepy jak Lidl czy „Grand Market”. Decyzja została unieważniona po trwającej dwa lata potyczce jaką w sądach administracyjnych prowadził jeden z przedsiębiorców z Łomży. Podważał zastosowane przy wyborze podmiotów „dodatkowe kryterium”, a w jego ocenie niejasne bo nigdzie nie opisane uwzględniające terytorialny zasięg rozdysponowanych już punktów. 
- Zawiadamia o wyroku NSA o uchyleniu decyzji prezydenta Łomży zostały wysłane do sklepów przed tygodniem – mówi Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Czerniawskiego. - Informujemy sklepy o wyroku i o tym, że udzielone im zezwolenia na handel alkoholem przestały obowiązywać po jego wydaniu. 
Zawiadomienia z ratusza dotarły do 9 sklepów, bo jak twierdzi Sobocińska tyle ich jeszcze działa w mieście w oparciu o koncesje z 13 lipca 2011 roku.

Oto adresy sklepów, które decyzją prezydenta Czerniawskiego z 13 lipca 2011 roku otrzymały koncesje na handel alkoholami:
1. ul. Sikorskiego 135 
2. ul. Sikorskiego 180 
3. ul. Wojska Polskiego 41 
4. ul. Księżnej Anny 22 
5. ul. B. Prusa 4A 
6. ul. Wojska Polskiego 40 
7. ul. Reymonta 3 
8. ul. Zdrojowa 27 
9. ul. Ks. Anny 27 lok. Nr 5 
10. ul. Małachowskiego 2/16 
11. ul. Sosnowa 1A


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę