Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kontrabanda w gołębniku i przyczepce

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna w Białymstoku

Przejęcie ponad 2500 paczek przemycanych papierosów, 5 litrów podejrzanego alkoholu oraz blisko 1000 litrów oleju napędowego pochodzącego z Białorusi, a także zatrzymanie dwóch mężczyzn trudniących się handlem kontrabandą to efekt ostatnich działań funkcjonariuszy łomżyńskiego urzędu celnego. - Przeciwko obu mężczyznom celnicy wszczęli sprawy karne skarbowe. Grożą im wysokie grzywny i utrata nielegalnego towaru – podaje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

fot. Izba Celna w Białymstoku
fot. Izba Celna w Białymstoku

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej skontrolowali jedną z prywatnych posesji w Łomży. Z ustaleń celników wynikało, że jej mieszkaniec (22-letni mężczyzna) związany jest z procederem handlu towarami pochodzącymi z przemytu. W wyniku przeszukania posesji na której mieszkał, funkcjonariusze znaleźli blisko tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej ok. 10 tysięcy złotych. Nielegalny towar „pilnowany był” przez… stado gołębi.  Kontrabandę celnicy znaleźli bowiem w szafie mieszczącej się w gołębniku znajdującym się na podwórzu.

Kolejne zatrzymanie kontrabandy przez celników miało miejsce w poniedziałek 26 sierpnia w miejscowości Piątnica k/Łomży. Podczas kontroli samochodu osobowego z przyczepką funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli w niej ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 5 litrów spirytusu oraz blisko 1000 litrów oleju napędowego. Kierowca pojazdu (50-letni mieszkaniec podbiałostockich Łysek) przyznał, że zatrzymany towar został przemycony z Białorusi.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę