Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Jeszcze raz... matura

Ponad 1500 tegorocznych maturzystów, którym nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości podczas majowych egzaminów, znów ma szansę. Maturalne egzaminy poprawkowe potrwają od 26 do 30 sierpnia, przy czym dziś zaczynają się ustne, a we wtorek o 9.00 zostanie przeprowadzony egzamin w części pisemnej.

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać, co najmniej, 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych. W województwie podlaskim w maju maturę oblał blisko co piąty. Najwięcej maturzystów poległo na matematyce – 15%. Z języka angielskiego egzaminu maturalnego nie zdało 5% przystępujących, a z języka polskiego 4%.  
Jeśli maturzysta wymaganego 30% progu nie osiągnął tylko z jednego przedmiotu, teraz może się poprawić. Według danych OKE w województwie podlaskim do prawek może przystąpić 13% piszących w tym roku matury - czyli 1516 osób. Egzaminy poprawkowe będą odbywały się w szkołach macierzystych.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę