Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Pszczelarze z Łomży nagrodzeni

Nalewka na miodzie z cytryną Wiesława Grzymały z Łomży ponownie została uznana za najlepszą tym razem podczas XIV Biesiady Miodowej w Kurowie. Podczas tej samej imprezy miód gryczany Roberta Łapińskiego zajął trzecie miejsce wśród najsmaczniejszych w ocenie specjalnego jury.

W Kurowie, w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego, na XIV Biesiadzie Miodowej.  prezentowało się 31 pszczelarzy z województwa podlaskiego. Były m.in. miody lipowe, malinowe, macierzankowe, gryczane, miodowe nalewki. Oceniało je profesjonalne jury w skład którego wchodziła m.in. prof. Maria Borawska, szefowa Zakładu Bromatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który bada jakość miodów. Zgodnie z regulaminem konkursu każdy pszczelarz  mógł wystawić tylko jeden słoik miodu.  I w ocenie jury najsmaczniejsze miody w Kurowie zaprezentowali Sławomir Semeniuk (miód wrzosowy), Włodzimierz Owłasiuk (miód lipiec białowieski) i łomżyński pszczelarz Robert Łapiński, który chwalił się miodem gryczanym.
Wśród najlepszych nalewek na miodzie ponownie wygrała nalewka na miodzie z cytryną Wiesława Grzymały, która niedawno wygrała konkurs w Tykocinie. 

W województwie podlaskim jest około tysiąca pszczelarzy, którzy hodują około 30 tysięcy pszczelich rodzin. Specjaliści szacują, że średnia produkcja miodu w regionie w sezonie wynosi około 450 ton.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę