Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lipca 2020 napisz DONOS@

Remont Szosy do Mężenina... daje się we znaki mieszkańcom

Główne zdjęcie

„Teren na którym przebiega ta inwestycja jest bardzo gliniasty. Firma zebrała około 1,5m ziemi, po opadach deszczu raczej należy zapomnieć o dotarciu na własną posesje. Budowniczy powinni przemyśleć że nie żyjemy w krajach afrykańskich gdzie deszcz pada raz na 7 lat” - żali się jeden z mieszkańców domów w okolicy remontowanej Szosy do Mężenina, który wczoraj w żaden sposób nie mógł się ruszyć. - Jestem właścicielem firmy i bez samochodu nie wyobrażam sobie pracy. Mam dwójkę dzieci które od września idą do szkoły... - opowiada pytając jak ma dalej funkcjonować, bo najbliższa utwardzona droga jest około 350 metrów od jego zabudowań.

Mieszkaniec twierdzi, że rozmawiał o tym problemie z drogowcami, dzwonił też do Straży Miejskiej, ale wszyscy lekceważą problem.
- Jestem ciekaw jeśli komuś z mieszkańców potrzebna była by pomoc medyczna? Wybuchł pożar? Kto wtedy za to odpowie? - kończąc kononowiczowską frazą „od czego oni są, od czego są oni?”

Przebudowa Szosy do Mężenina trwa od końca maja. Remont obejmie odcinek o długości 1870 metrów od Alei Legionów do granicy administracyjnej miasta. Prace wykonywane są w pięciu etapach. Obecnie trwa przebudowa odcinka od ul. Zawady Przedmieście do Wiosennej wraz z budową połowy ronda przy Wiosennej. Zakończenie realizacji tej inwestycji, którą na zlecenie miasta prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży planowane jest w połowie czerwca przyszłego roku. Ratusz podkreśla, że dzięki inwestycji, powstanie nowa nawierzchnia ulicy, będą nowe skrzyżowania i zjazdy, a szersza i dobra jakościowo ulica stworzy mini obwodnicę miasta, rozładuje ruch na jednej z najbardziej zatłoczonych arterii miasta, czyli Al. Legionów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę