Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Remont Szosy do Mężenina... daje się we znaki mieszkańcom

„Teren na którym przebiega ta inwestycja jest bardzo gliniasty. Firma zebrała około 1,5m ziemi, po opadach deszczu raczej należy zapomnieć o dotarciu na własną posesje. Budowniczy powinni przemyśleć że nie żyjemy w krajach afrykańskich gdzie deszcz pada raz na 7 lat” - żali się jeden z mieszkańców domów w okolicy remontowanej Szosy do Mężenina, który wczoraj w żaden sposób nie mógł się ruszyć. - Jestem właścicielem firmy i bez samochodu nie wyobrażam sobie pracy. Mam dwójkę dzieci które od września idą do szkoły... - opowiada pytając jak ma dalej funkcjonować, bo najbliższa utwardzona droga jest około 350 metrów od jego zabudowań.

Mieszkaniec twierdzi, że rozmawiał o tym problemie z drogowcami, dzwonił też do Straży Miejskiej, ale wszyscy lekceważą problem.
- Jestem ciekaw jeśli komuś z mieszkańców potrzebna była by pomoc medyczna? Wybuchł pożar? Kto wtedy za to odpowie? - kończąc kononowiczowską frazą „od czego oni są, od czego są oni?”

Przebudowa Szosy do Mężenina trwa od końca maja. Remont obejmie odcinek o długości 1870 metrów od Alei Legionów do granicy administracyjnej miasta. Prace wykonywane są w pięciu etapach. Obecnie trwa przebudowa odcinka od ul. Zawady Przedmieście do Wiosennej wraz z budową połowy ronda przy Wiosennej. Zakończenie realizacji tej inwestycji, którą na zlecenie miasta prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego w Łomży planowane jest w połowie czerwca przyszłego roku. Ratusz podkreśla, że dzięki inwestycji, powstanie nowa nawierzchnia ulicy, będą nowe skrzyżowania i zjazdy, a szersza i dobra jakościowo ulica stworzy mini obwodnicę miasta, rozładuje ruch na jednej z najbardziej zatłoczonych arterii miasta, czyli Al. Legionów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę