Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Książka na 100-lecie ZHP

Główne zdjęcie
fot. KH Łomża

Łomżyńscy harcerze przygotowują się do jubileuszu 100-lecia harcerstwa na Ziemi Łomżyńskiej. Do planowanych na koniec września uroczystości pozostał już tylko miesiąc więc - jak przekazuje dh Mariusz Patalan - „przygotowania idą pełną parą”. Podczas ostatniego spotkania sztabu organizacyjnego obchodów 100-lecia, które odbyło się we wtorek w siedzibie Komendy Hufca ZHP Łomża, dh Dorota Górska poinformowała o ukończenia w terminie III tomu książki „Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś”, która ma być promowana podczas jubileuszu.

fot. KH Łomża
fot. KH Łomża
fot. KH Łomża
fot. KH Łomża

Maszynopis przekazany został on do korekty językowej do profesora Adama Dobrońskiego oraz profesora hm. Adama Massalskiego, historyka i przewodniczącego ZHP.
- Druhna Dorota Górska przedstawiła, również informacje dotyczące aktualnego zbioru zdjęć i tablic na wystawę historyczną „Harcerstwo łomżyńskie wczoraj i dziś”, organizowaną przy współpracy z Muzeum w Drozdowie, która również będzie miała miejsce podczas koncertu – przekazuje Patalan.
Łomżyńscy harcerze jubileusz 100-lecia świętować będą 28 września. Specjalnie na tę okoliczność Sztab obchodów zaprosił znany harcerski zespół wokalno-instrumentalny Wołosatki, którego koncert będzie można usłyszeć w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Program przewiduje także Mszę Świętą w Katedrze Łomżyńskiej, złożenie wieńców oraz Apel Poległych przed Pomnikiem Harcerzy Łomżyńskich (na skwerze Leona Kaliwody), wręczenie odznaczeń czy też promocję książki.

Wszystkie instytucje oraz firmy, które chciałyby wesprzeć przygotowania 100-lecia zapraszamy do kontaktu.
Biuro Hufca 
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
biurozhplomza@vp.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę