Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Drogi prawie całe za euro

Główne zdjęcie
Podpisanie umowy na dofinansowanie modernizacji ulic - 23 kwietnia 2013 rok. Od lewej: Jarosław Dworzański, Mieczysław Czerniawski, Jacek Piorunek

Nie 18,7 mln zł ale aż 28,1 mln zł wyniesie dotacja jaka Łomża ma otrzymać z funduszy unijnych na modernizację dwóch odcinków ulicy Sikorskiego (remontowanej już od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego i planowanej do remontu niebawem - od ronda przy ZUS do mostu Hubala) oraz Szosy do Mężenina. Zarząd województwa podlaskiego dziś zwiększył przyznana już wcześniej miastu dotację tak że pokryje ona aż 90% kosztów inwestycji drogowych.

Modernizacja obu odcinków Sikorskiego i Szosy do Mężenina realizowana jest w ramach projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży - II etap”, który uzyskał dofinansowanie z dzielonego przez zarząd województwa Regionalnego Programu Operacyjnego. Zgodnie z umową podpisaną w kwietniu w łomżyńskim ratuszu przez Jarosława Dworzańskiego, marszałka województwa i Mieczysława Czerniawskiego prezydenta Łomży dotacja miała wynieść 18,7 mln zł i pokryć 60% kosztów całego przedsięwzięcia, które szacowano na ponad 31 mln zł. Dzięki dzisiejszemu zwiększeniu dotacji do aż 28 mln 100 tys zł modernizacja dróg w Łomży niemal w całości zostanie sfinansowana za unijne pieniądze. Jak poinformował Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa, dotacja pokryje 90 procent wartości zadania.
Obie ulice Sikorskiego i Szosa do Mężenina mają być ukończone w październiku 2014 roku, czyli tuż przed wyborami samorządowymi.

Przypomnijmy wcześniej – jeszcze na podstawie umowy podpisanej przez poprzedniego prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego - w ramach pierwszego etapu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży” z unijnym wsparciem z RPO zrealizowano modernizację Alei Piłsudskiego wraz z Rondem Solidarności, fragmentu Alei Legionów od skrzyżowania z Piłsudskiego do Konarzyc, a także zmodernizowano „starą” Spokojną zbudowano „nową” łącząc ją z ulicą Przykoszarową.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę