Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Złodzieje grasują gdy właściciel pozwala

Złodzieje uaktywnili się w długi sierpniowy weekend w Łomży. Policjanci informują, że w tym czasie zgłoszono im aż 10 kradzieży. Poza czasoprzestrzenią łączy je jeszcze jedno – jak podają policjanci w większości przypadków przynajmniej część winy na siebie powinni wziąć poszkodowani, bo niewłaściwie zabezpieczali swoje mienie.

Złodzieje kradną przede wszystkim pieniądze i złoto, bo zawsze może na stosunkowo łatwo upłynnić, ale także ich łupem padały elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny, czy rowery. Popularności wśród złodziei takich przedmiotów użytkowych świadczy – zdaniem policji – o popycie na nie wśród kupujących.
- Gdyby złodzieje nie mogli sprzedać skradzionych przedmiotów, to następnym razem by ich nie brali, bo kradną dla pieniędzy – tłumaczy jeden z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - To „zwykli” ludzie kupując „okazjonalnie” używane przedmioty, które mogą pochodzić z kradzieży tworzą popyt, a złodzieje zapewniają tylko ich „podaż”.   
Policjant podkreśla jednak, że w przypadku kupna skradzionych przedmiotów, ich „nowy właściciel” nie tylko jej straci, ale może odpowiadać karnie jako paser.

Zgodnie z kodeksem karnym za paserstwo rozdziela się na umyślne i nieumyślne. Przestępstwo paserstwa umyślnego zagrożone jest karą od 3 miesięcy pozbawienia wolności do lat 5 (art. 291 § 1 Kodeksu karnego) zaś przestępstwo paserstwa nieumyślnego jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku (art. 292 § 1 Kodeksu karnego).

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę