Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Śladami Ojca Świętego

Główne zdjęcie
Wadowice

Przedstawiciele litewskiej Polonii oraz samorządowcy z rejonu wileńskiego i solecznickiego gościli w Polsce na zaproszenie Oddziału Łomżyńskiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Główną atrakcją ich pobytu była pielgrzymka „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”, w czasie której odwiedzili liczne świątynie i miejsca kultu związane z Janem Pawłem II, jak: Kraków, Wadowice czy Licheń.

Grupa przed Kopcem KRAKA
Grupa przed Kopcem KRAKA
Wola Więcławska
Wola Więcławska

– Już trzeci rok z rzędu Oddział Łomżyński Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zorganizował dla naszych rodaków z Litwy wyjazd w ramach projektu  „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II” – mówi Emilian Kudyba. – Pomysłodawczynią  i realizatorką tego projektu jest niezwykle aktywna pani prezes stowarzyszenia Hanka Gałązka. 
W trwającej pięć dni i zakończonej 11 sierpnia pielgrzymce wzięło udział 45 osób. Jej trasa obejmowała: Skarżysko-Kamienną, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, Kraków, Łagiewniki, Wieliczkę, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Częstochowę oraz Licheń. 
– Odwiedzane miejsca wzbudzały wśród pielgrzymów litewskich duże emocje – podkreśla Emilian Kudyba. – Nie obyło się bez autentycznych wzruszeń, wielokrotnie powtarzano, że wszyscy Polacy to jedna rodzina. W Woli Więcławskiej  koło Michałowic, w miejscu poświęconym Macierzy Polskiej, wszyscy wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych. Po powrocie do Łomży rozstaliśmy się z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wobec przedstawicieli Polonii litewskiej.


Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Emilian Kudyba

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę