Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Mały Festiwal „Ty i Ja” w Łomży

– Mały Festiwal jest pierwszą taką imprezą w tym mieście, ale myślę że nie ostatnią! – zapowiada jego inicjatorka, Katarzyna Kuklińska ze Stowarzyszenia Ja i Ty Ludzi Aktywnie Naznaczonych. Na imprezie odbywającej się w ramach X Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” będzie można wziąć udział w licznych warsztatach i spotkaniach oraz obejrzeć filmy dokumentalne polskich i zagranicznych autorów. Będzie wśród nich również „Carpe diem”, zdobywca głównej nagrody Motyla 2012 w kategorii filmów amatorskich, opowiadający o działalności łomżyńskiego klubu recytatorów prowadzonego przez Katarzynę Kuklińską.

Europejskiemu Festiwalowi Filmowemu „Integracja Ty i Ja” już od trzech lat  towarzyszą Małe Festiwale „Ty i Ja”. Odbywają się one w mniejszych miastach i miejscowościach i są skierowane do społeczności lokalnych. W tym roku wśród 25 festiwalowych miejsc znalazła się również Łomża, w której Mały Festiwal „Ty i Ja” odbędzie się 3 i 4 września. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu Katarzyny Kuklińskiej, od lat działającej na rzecz osób niepełnosprawnych. 
– Idea tej imprezy i głównego jej promotora, Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” z Koszalina, pokrywa się w całości z założeniami powołanego przeze mnie klubu Carpe Diem oraz Stowarzyszenia Ja i Ty Ludzi Aktywnie Naznaczonych – mówi Katarzyna Kuklińska. 
– Sama przypadkowa zbieżność w nazwach organizacji (koszalińska Ty i Ja oraz łomżyńskie Ja i Ty) już o tym świadczy.
Główną atrakcją łomżyńskiego festiwalu będą pokazy filmów dokumentalnych, w tym nagrodzonego na koszalińskim festiwalu w roku ubiegłym „Carpe Diem” , według scenariusza i w reżyserii Katarzyny Kuklińskiej, zrealizowany przez Studio Skorpion Aleksandra Plagi.
– Film, który w zeszłym roku zdobył nagrodę Motyla 2012, również zostanie pokazany, wraz z innymi materiałami, nadesłanymi przez koszalińskiego organizatora – potwierdza Katarzyna Kuklińska.
Będą wśród nich: 
– „Cyrk motyli” (USA, reż. Joshua Weigel) o spotkaniu trupy cyrkowców z człowiekiem bez kończyn, który dzięki temu przypadkowemu spotkaniu odnajduje sens życia; 
– „Droga do zrozumienia” (Polska, reż. Marcin Kondraciuk) traktujący o podróży trzech niepełnosprawnych przyjaciół; 
– „Metr nad ziemią” (Polska, reż. Tomasz Wiszniewski) opowiadający historię rosyjskiego marynarza, który stracił na skutek odmrożeń wszystkie kończyny i jest po 29. operacjach; 
– „Ołówek” (Polska, reż. Joanna Frydrych) – historia bardzo ciężko chorej kobiety, która jednak nie traci nadziei i ciągle walczy.
Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę