Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Dojedziesz pod sam ratusz

Wcześniej niż planowo, bo już dziś rano, otwarto dla ruchu fragment ulicy przy Starym Rynku stanowiący przedłużenie Giełczyńskiej. - Dzięki temu ponownie można korzystać z osiemnastu miejsc parkingowych zlokalizowanych przed Urzędem Miejskim – informuje Łukasz Czech z ratusza. Ten fragment Starego Rynku zamknięto pod koniec maja i pierwotnie planowano jego otwarcie na koniec października, ale ze względu na konieczność przeprowadzenia badań archeologicznych na części także remontowanej ul. Rządowej (za halą targową), zmieniono kolejność prac i brukarze z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej najpierw zajęli się układaniem kostki granitowej na ulicy przed ratuszem.

Jak przekazuje Łukasz Czech obecnie trwają prace w pobliżu skrzyżowania z ulicą Woziwodzką i Radziecką, które powinny się zakończyć jeszcze w tym miesiącu. Natomiast w październiku powinny zakończyć się prace przy układaniu kostki granitowej na biegnącym za halą targową odcinku ulicy Rządowej. Wtedy też ma zostać przywrócona możliwość przejazdu samochodami przez Stary Rynek. 

Remont uliczek wokół Starego Rynku to ciąg dalszy prowadzonej od kilku lat rewitalizacji łomżyńskiej starówki. W planach władz miasta jest wymiana całej dziś brudnoczerwonej nawierzchni rynku i modernizacja zabytkowej hali targowej, ale póki co nie wiadomo kiedy to nastąpi.

zobacz: Prezydent Brzeziński posadził, prezydent Czerniawski wykopał

 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę