Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Biebrzańskie bagna gubią

Po niemieckiej parze, która zgubiła się na bagnach Biebrzańskiego Parku Narodowego w niedzielę, wczoraj w Parku zabłądziły trzy turystki z Wrocławia. Co ciekawe kobiety zagubiły się na tym samym szlaku Gugny - Barwik co Niemcy z tą tylko różnicą, że szły nim od drugiej, trudniejszej i bardziej bagnistej strony.

Tak jak w niedzielę, z uwagi na bardzo trudne warunki terenowe i brak możliwości wykorzystania sprzętu transportowego, ratownicy na pomoc zagubionym ruszyli pieszo. Na szczęście kobiety nie zeszły ze szlaku i czekały na funkcjonariuszy przy jednym ze słupków wyznaczających go. Policjanci oraz strażnicy Biebrzańskiego Parku Narodowego do kobiet, szli bagnistym terenem przez około dwa kilometry. Gdy do nich dotarli kobiety stały po kolana w bagnie, były wyczerpane i zmęczone. Z relacji wynikało, że straciły orientację i nie wiedziały w jakim kierunku mają iść dalej. Na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń i nie potrzebowała pomocy medycznej. 

Policjanci apelują do turystów odwiedzających biebrzańskie bagna o rozwagę. Radzą aby na wyprawy brać przewodnika. 
Pamiętajmy, że w trudnych warunkach terenowych należy wyposażyć się w urządzenia nawigacyjne typu GPS oraz telefon komórkowy, który jak pokazują ostatnie zdarzenia w takich sytuacjach okazuje się bardzo przydatny, a także zapas żywości - podkreśla oficer prasowy KPP w Mońkach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę