Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Zaginieni na bagnach

Główne zdjęcie
Bagno Ławki

Kilka godzin trwały poszukiwania dwójki niemieckich turystów, którzy zagubili się na bagnach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wyczerpaną, zmęczoną i wystraszoną parę obcokrajowców znaleziono stojącą po kolana w bagnie. Okazało się także, że 53-letnia turystka doznała urazu stawu biodrowego i nie dawała już rady poruszać się o własnych siłach.

Turyści na bagnach biebrzańskich zgubili się w niedzielę. Około godziny 13.30 zadzwonili na policję prosząc o pomoc. Małżonkowie informowali, że wędrując jednym ze szlaków parku stracili orientację, zagubili się i nie są w stanie wydostać się o własnych siłach. 
Z uwagi na bardzo trudne warunki terenowe policjanci na pomoc turystom szli pieszo, bez możliwości wykorzystania innych środków transportu. Po przejściu około dwóch kilometrów kierując się tym samym szlakiem, którym wędrowali obywatele Niemiec w pewnym momencie zauważyli ślady, które prowadziły przez bagno. 
- Funkcjonariusze ruszyli tym tropem zagłębiając się w głąb parku brodzili po pas w błocie nawołując małżeństwo – opisuje przebieg akcji poszukiwawczej oficer prasowy z komendy w Mońkach. - Dopiero po około sześciu kilometrach wyczerpujących poszukiwań udało się mundurowym nawiązać głosowy kontakt z turystami z zagranicy. 
Wyczerpana, zmęczona i wystraszona para Niemców stała po kolana w bagnie. Jak się okazało 53-letnia turystka doznała urazu stawu biodrowego i nie dała rady poruszać się o własnych siłach. Mundurowi udzielili kobiecie pierwszej pomocy i w drodze powrotnej podtrzymywali ją, tak by mogła bezpiecznie wydostać się z tego trudnego terenu. Na obrzeżach parku na obcokrajowców czekała załoga karetki pogotowia, która udzieliła parze pomocy. 
Policjanci przypominają, że Biebrzański Park Narodowy należy do największych w Polsce i oprócz tego, że jest piękny to jest również niebezpieczny. Nieznajomość terenu i zejście ze szlaku może doprowadzić do tragicznych skutków. Wszyscy, którzy znajdą się w tego typu sytuacji muszą pamiętać, o tym - by z powiadomieniem odpowiednich służb nie czekać do ostatniej chwili. Zagubienie się można zgłaszać na alarmowe numery policji 997 lub 112.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę