Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Wakacje w bibliotece pełne atrakcji

Biblioteka dla dzieci nawet w wakacje tętni życiem. Nie ma tam miejsca na nudę, jest za to mnóstwo dobrej zabawy, radości oraz ciekawych zajęć edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Były już spotkania z interesującymi ludźmi, zwiedzanie ciekawych i zabytkowych miejsc w Łomży oraz wizyty w galeriach sztuki i muzeum. Sierpień zapowiada się równie atrakcyjnie!

Każde spotkanie gromadzi sporą grupę dzieci pragnących w interesujący sposób spędzać czas. Wakacje w bibliotece nie mogą obyć się bez książek, a więc uczestnicy zajęć biorą udział w głośnym czytaniu, poznają przygody książkowych bohaterów, przypominają sobie bądź poznają wiersze wybitnych poetów, jak Juliana Tuwima. Rozwiązują też zagadki, układają puzzle, wykonują prace plastyczne, a wszystko to w przyjaznej i radosnej atmosferze. Dzieci mają też okazję spotkać ludzi o niezwykłych zainteresowaniach, jak np. studentka i zarazem pasjonatka japonistyki, która nie tylko opowiedziała o japońskich znakach kanji, ale także uczyła  zachwycone dzieciaki, jak pisać niektóre z nich.
Wizyta w Muzeum Północno – Mazowieckim przybliżyła dzieciom postać wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika i jego czasy dzięki wystawie „Z Torunia do gwiazd”.
Kolejne zajęcia zapowiadają się równie ciekawie. Na dzieci, które zechcą odwiedzić bibliotekę, czekają m. in. spotkanie z psim terapeutą, wizyta na Poczcie Głównej, tworzenie komiksu, głośne czytanie przygodowych książek oraz mnóstwo wspaniałej zabawy. 
Wakacyjne spotkania odbywają się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, przy ul. 3 Maja 6A we wtorki w godz. 11 – 14, w środy w godz. 11 – 13, w czwartki w godz. 10 – 11. We wtorki i środy odbywają się zajęcia dla dzieci w wieku szkoły podstawowej, a w czwartki, tradycyjnie już od pięciu lat, mają miejsca spotkania „Czytanie na śniadanie” dla dzieci najmłodszych.

Wojciech Chamryk
fot. MBP Łomża

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę