Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Narkotykowy biznes

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Blisko dwa i pół kilograma narkotyków przejęli już w tym roku łomżyńscy policjanci. „Króluje” amfetamina, ale w mieście ujawniono także duże ilości marihuany, a nawet haszysz i kokainę. Policjanci z narkotykami łapią przede wszystkim młode osoby. Część z nich tłumaczy, że ma je „na własny użytek”, ale wśród zatrzymanych są też dilerzy, a nawet hurtownicy „białej śmierci”.

Z udostępnionych przez łomżyńską policje danych wynika, że w mieście i na terenie najbliższej okolicy od początku roku do przedostatniego dnia lipca „zabezpieczono” 2 kilogramy i 41,96 grama  amfetaminy, 299,95g marihuany, 32,08g haszyszu, 0,89g kokainy oraz 24 rośliny konopi indyjskich z których  powstaje marihuana. 
Rekordowy pod względem przejęć narkotyków był kwiecień. Najpierw w Podgórzu zatrzymanym do kontroli golfie znaleziono paczuszkę, która wypadła zza rozpiętej kurtki kierowcy i było w niej  przeszło 530 gramów amfetaminy, kilka dni później już w jednym z mieszkań w samej Łomży znaleźli w sumie ponad kilogram środków odurzających – 920 gramów amfetaminy oraz blisko 130 gramów marihuany. Samochodem z narkotykami jechał 25-letni mieszkaniec Grajewa, a łomżanin, u którego znaleziono narkotykowy magazyn był jeszcze młodszy - miał 23 lata.
Kolejną dużą partię narkotyków łomżyńscy policjanci przejęli w czerwcu. W jednym z mieszkań, pod wanną ukryte było blisko 0,5 kg amfetaminy. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 23, 25 i 26 lat - wszyscy to mieszkańcy Łomży. 
Policjanci podkreślają, że ujawnienie tych dużych partii narkotyków wynikało z ich wcześniejszej pracy rozeznania środowiska. Policjanci przypominają też i ostrzegają, że wszystkie narkotyki w Polsce są nielegalne. Za ich posiadanie, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku obrotu znacznymi ilościami takich środków sprawca może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę