Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Strażacy i bocian

Główne zdjęcie
Bocian wciśnięty w strażaka

Nietypową akcję ratunkową podjęli wczoraj wieczorem strażacy. „W pobliskim Marianowie młody bocian wypadł z gniazda, a nie potrafi jeszcze samodzielnie latać” – alarmowali mieszkańcy marianowskich bloków w pobliżu których młody ptak spacerował. W akcję zaangażowany został zastęp strażaków ochotników z Piątnicy, oraz specjalna strażacka „zwyżka” z Łomży.

Młody bocian prawdopodobnie  ucząc się latać podskakiwał w gnieździe na wysokim kominie jednego z bloków w Marianowie. Niestety w pewnym momencie udało mu się tak podskoczyć, że wyfrunął z gniazda i wylądował na ziemi. Niestety młody bocian nie potrafił już wzbić się do góry. Spacerującym wokół bloków zainteresowali się mieszkańcy, którzy na pomoc wezwali strażaków z pobliskiej Piątnicy. Ochotnicy przyjechali, szybko bociana złapali, ale żeby go włożyć do gniazda potrzebowali wysokiej drabiny. I tu konieczna okazała się zwyżka jaką na stanie mają strażacy zawodowi z Łomży. Gdy specjalistyczny samochód dotarł na miejsce podróż bociana do gniazda była już szybka i łatwa. 

Dawniej wierzono, że bocianie gniazdo na dachu domu chroni go przed pożarem... Nie wiadomo, czy to z tej przyczyny strażacy zaangażowali się w ratowanie bociana z Marianowa, ale jak mówią strażacy nie była to ich pierwsza tego typu akcja.

210407125521.jpg
Foto: Bocian wciśnięty w strażaka
Foto:
Foto: Bociany, które były w gnieździe odleciały
Foto: Strażak wkłada młodego bociana do gniazda
Foto: Po szczęśliwym powrocie do gniazda spojrzeć sobie prosto w w oczy
Foto:
Foto: Gniazdo w komplecie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę