Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zasiłki po burzy

Dwie rodziny z gminy Nowogród i Śniadowo, które ucierpiały w wyniku niedzielnych nawałnic otrzymały od Wojewody Podlaskiego zasiłki po 6 tysięcy złotych. Wnioski o pomoc najbardziej poszkodowanym złożyli wójt Śniadowa i burmistrz Nowogrodu. Jak przekazał Podlaski Urząd Wojewódzki od maja tego roku na zasiłki pomocowe dla 24 rodzin poszkodowanych przez nawałnice przeznaczono łącznie prawie 120 tyś. zł.

Niedzielna nawałnica, która przeszła nad regionem uszkodziła domy i budynki gospodarcze w trzech gminach – Nowogród, Miastkowo i Śniadowo. W gminie Nowogród najbardziej ucierpiała wieś Grądy, gdzie uszkodzonych zostało 8 budynków mieszkalnych, przy czym w 5 budynkach straty były niewielkie i niemal natychmiast naprawiono pokrycia dachowe. W pozostałych 3 budynkach (w tym jeden letniskowy) zniszczenia były poważniejsze. W jednym z budynków zniszczony zostało 50% pokrycia dachu i uszkodzona więźba dachowa, co kwalifikuje go do całkowitej wymiany i właśnie ta rodzina jest jedną z tych, które otrzymały zasiłki od wojewody.
Druga rodzina która otrzymała zasiłek mieszka we wsi Uśnik Kolonia w gminie Śniadowo. Tu nawałnica uszkodziła komin, szczyt budynku, więźbę dachową i pokrycie dachu.

W niedzielnej nawałnicy w Grądach Nowogrodzkich uszkodzonych zostało także, w różnym stopniu 11 budynków gospodarczych, a w przedszkolu w Nowogrodzie zniszczyła jedna trzecią pokrycia dachu. We wsi Leopoldowo w gminie Miastkowo, nawałnica uszkodziła w 50% pokrycia dachów dwóch budynków gospodarczych. Ucierpiały także dwa budynki gospodarcza we wsi Sulki (zniszczona stodoła i uszkodzony szczyt budynku gospodarczego). Na terenie gminy zniszczonych zostało około 20 ha lasu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę