Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Dachował po potrąceniu łosia

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu hyundaia z łosiem. Kierowca samochodu, po potrąceniu zwierzęcia uderzył w skarpę po lewej stronie jezdni i dachował. Na szczęście obrażenia jakich doznał on i pasażer nie zagrażają ich życiu. Łoś po uderzeniu w samochód padł.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 22.00 na drodze kranowej nr 65 Grajewo – Mońki. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że za miejscowością Ciemnoszyje łoś wyskoczył z lasu z prawej strony jezdni i wpadł wprost pod koła hyundaia. Samochód uderzył najpierw w łosia, a później zjechał na przeciwległy pas i w skarpę po lewej stronie jezdni gdzie dachował. 31–letni kierujący i 36–letni pasaże hyundaia - obaj mieszkańcy powiatu monieckiego - z obrażeniami ciała trafili do szpitala na obserwację. 

„JEDŹ ŁOŚTROŻNIE!”

Dolina Biebrzy to największa ostoja łosia w Polsce. Przebiegające w okolicy biebrzańskich bagien droga nr 65 to zaś szczególnie niebezpieczne miejsce, gdzie rokrocznie dochodzi do wielu zderzeń i kolizji samochodów z łosiami. Ważący nawet do 400 kg łoś jest drugim co do wielkości zwierzęciem w kraju i zderzenie się z nim samochodu może być bardzo niebezpieczne. Najwięcej wypadków notowanych jest w okresie jesienno-zimowym gdy łosie przebywają w lasach w pobliżu dróg i  bardzo często je przekraczają.  Od kilku lat Biebrzański Park Narodowy organizuje akcję informacyjną „JEDŹ ŁOŚTROŻNIE!”, która ma uświadamiać te zagrożenia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę