Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Śmieci dalej zbierał będzie MPGKiM

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ma wywozić śmieci z Łomży także w przyszłym miesiącu. Jak mówi dyrektor Arkadiusz Kułaga „mamy zlecenie od prezydenta także na sierpień”. Przypomnijmy miejska firma wozi śmieci tymczasowo od 1 lipca. MPGKiM będzie wywoził je z Łomży do czasu wyłonienia przez ratusz prywatnej firmy. I choć miało to nastąpić jeszcze przed lipcem, ze względu na późniejsze ogłoszenie przetargu, koperty z ofertami trzech podmiotów otwarto dopiero 9 lipca, ale dotychczas nie wybrano nawet najkorzystniejszej.

Od 1 lipca 2013 roku zamieniły się zasady gospodarowania odpadami. Wszystkie śmieci stały się gminne, a mieszkańcy zobowiązani są do opłacania „podatku śmieciowego”.  
- Problemy oczywiście są, ale nie są związane z wejściem w życie nowej ustawy, ale raczej takie normalne, jakie były i wcześniej – ocenia dyrektor Kułaga funkcjonowanie nowej gospodarki śmieciowej po niespełna miesiącu od wdrożenia jej w życie. - Na szczęście w Łomży uniknęliśmy takich problemów jak były np. w Białymstoku. 

Do kiedy MPGKiM będzie wywoził śmieci z Łomży dyrektor Kułaga nie wie. 
- To wszystko będzie zależało od terminu w którym Urzędowi Miejskiemu uda się rozstrzygnąć przetarg. 
Przypomnijmy o zlecenie z ratusza na zbieranie śmieci w Łomży ubiegają się trzy firmy. Najtańszą ofertę – znacznie poniżej szacunków miasta - przedstawiła zarejestrowana formalnie w Zambrowie, ale od lat świadcząca usługi także w Łomży firma UK „Błysk”. Łącznie jej oferta na oba sektory opiewa na 1,85 mln zł, czyli o 30% mniej niż wynosiły wyliczenia miasta.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę