Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rekordowo upalny weekend

Takiej fali upałów nie było od kilkudziesięciu lat. Do Polski płynie zwrotnikowe powietrze i wydaje się, że słupki rtęci nie mają granic. Już w piątek (26.07) na zachodzie temperatura przekroczyła 30°C, w sobotę będzie jeszcze cieplej. Synoptyk z IMGW Małgorzata Tomczyk ostrzega, że czeka nas upalna sobota i niedziela. Do 34°C na Dolnym Śląsku i Wielkopolsce, w centrum 30-32°C, w niedzielę na Suwalszczyźnie 30°C, w centrum 34°C, a najcieplej 36°C na Dolnym Śląsku. Trudne do zniesienia będą także noce. Na zachodzie nad ranem 20-22°C, z niedzieli na poniedziałek w całym kraju od 18 do 22°C.

Synoptyk z IMGW Małgorzata Tomczyk ostrzega, że czeka nas upalna sobota i niedziela. Do 34°C na Dolnym Śląsku i Wielkopolsce, w centrum 30-32°C, w niedzielę na Suwalszczyźnie 30°C, w centrum 34°C, a najcieplej 36°C na Dolnym Śląsku. Trudne do zniesienia będą także noce. Na zachodzie nad ranem 20-22°C, z niedzieli na poniedziałek w całym kraju od 18 do 22°C.

W poniedziałek w dzień ponownie upalnie - 35-36°C.

Rekordy ciepła w Polsce zanotowano w 1921 roku w Prószkowie w województwie opolskim, gdzie termometr pokazał 40,2°C. Ale powyżej 39°C w cieniu było także w 1994 roku w Słubicach. W ubiegłym roku w Zamościu w sierpniu odnotowano temperaturę 36,7°C. (IAR, oprac. kjs)

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę