Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Kolarskie wypadki Dookoła Mazowsza

Siarhej Papok z Białorusi będzie jechał do Łomży w żółtej koszulce lidera w peletonie ponad setki uczestników kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza – Lotto Mazovia Tour. Reprezentant Białorusi wygrał w środę drugi etap wyścigu, który dotarł do Wysokiego Mazowieckiego. Dziś w południe z tego miasta kolarze pojadą do Łomży. Rywalizacja na trasie drugiego etapu wyścigu Dookoła Mazowsza z Wesołej do Wysokiego Mazowieckiego miała dramatyczny przebieg i dochodziło do kilku upadków i kraksy z policyjnym motocyklem, która jak się okazuje zmieniła wiele...

Duża kraksa miała miejsce około godz. 15.00 na odcinku Rosochate Jabłonka, niecałe 40 km przed metą, kiedy jadący na czele drugiej grupy kolarz zaczepił o lusterko zaparkowanego na poboczu policyjnego motocykla z kolumny wyścigowej. Przewrócił się kolarz, i jadących za nim kilkunastu zawodników. Ku zdziwieniu kolarzy obecni na miejscu policjanci podjęli czynności jak przy zwykłej kolizji drogowej m.in.: przebadali uczestników zdarzenia na trzeźwość. Zdarzenie potwierdza Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku, który podaje, że w związku z nim policjanci z komendy w Wysokiem Mazowieckiem prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie czyli spowodowanie kolizji pojazdów w ruchu.  

Kolizja przyniosła też sporo przetasowań w czołówce wyścigu. Po upadku wycofał się zwycięzca prologu Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol) i dobry sprinter Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink), a jadący wczoraj w koszulce lidera Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) pokrwawiony z dużą stratą dotarł do mety.

Siarhej Papok zwycięzca wczorajszego etapu wyścigu do Wysokiego Mazowieckiego osiągnął na 184-kilometrowej trasie przeciętną prędkość 46 km/godz. W klasyfikacji generalnej Papok o sekundę wyprzedza Błażeja Janiaczyka (Bank BGŻ). Trzeci jest jego klubowy kolega Tomasz Smoleń, który do lidera ma stratę 3 sekund.

zobacz: Peleton wjedzie do Łomży

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę