Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Drogowcy powrócą na Sikorskiego przy Venedzie

Główne zdjęcie
Zjazd z Ronda Solidarności w Sikorskiego i zapadający się asfalt (fot. 7.06.2013r.)

Najprawdopodobniej w sierpniu przebudowywany będzie remontowany w ubiegłym roku fragment ulicy Sikorskiego w okolicach Galerii Veneda. Drogowcy mają naprawić zapadającą się jezdnię od strony Ronda Lutosławskiego, oraz dobudować nawrót przed skrzyżowaniem Sikorskiego i Zawadzkiej dla kierowców jadących od Alei Legionów. W pierwszym przypadku za prace ma płacić Miejskie Przedsiębiorstwo  Wodociągów i Kanalizacji, w drugim Echo Investment.

Miejscy urzędnicy wyjaśnili, że za zapadający się fragment ulicy Sikorskiego przy przejściu dla Pieszych w pobliżu Ronda Lutosławskiego, o którym informowaliśmy na początku czerwca odpowiedzialna jest miejska spółka MPWiK. Jak tłumaczy Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży uszkodzenie nawierzchni powstało wskutek awarii wodociągu, położonego w pasie zieleni, blisko krawężnika. Wodociągowcy awarię usunęli jeszcze zimą, ale po kilku miesiącach zaczęła zapadać się nawierzchnia nowej ulicy. 
- Naprawa wiąże się z rozebraniem uszkodzonej nawierzchni, zagęszczeniem gruntu i wykonaniem nawierzchni na nowo – przekazuje Sobocińska dodając, że naprawę, na zlecenie MPWiK, wykona wykonawca, który budował ulicę. 
Remont tego odcinka Sikorskiego połączony czasowo ma być z budową nowej nawrotki, czyli przejazdu przez pas zieleni, poniżej skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Zawadzką. 
- Według posiadanych przez Urząd informacji przejazd ten będzie wykonywany w sierpniu jako dodatkowy zakres robót związanych z przebudową ul. Sikorskiego, na zlecenie inwestora Galerii Veneda – podaje Sobocińska.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę