Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Kradł na początku 2012 roku, wpadł w połowie 2013 roku

Łomżyńscy policjanci zatrzymali złodzieja, który na początku ubiegłego roku włamał się i okradł trzy mieszkania w mieście. 44-letni mieszkaniec Łomży skradł z nich przede wszystkim złotą biżuterię na łączną kwotę niemal 60 tysięcy złotych. - Policjantom udało się nie tylko zatrzymać ale i udowodnić te kradzieże, bo pod wpływem przedstawionych dowodów 44-latek przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia – mówi Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży.

Do kradzieży doszło w styczniu, lutym i maju 2012 roku. W pierwszym przypadku spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na 7 tys. zł, w drugim na 35 tys. zł, a w trzecim na 16 tys. zł.  Złodziej kradł przede wszystkim biżuterię w tym złoty zegarek, ale wyniósł m.in. odtwarzacz DVD, dwie butelki wódki, czy perfumy.  
- Złodziejem okazał się mieszkaniec Łomży, który był już wcześniej karany za kradzieże, dlatego teraz będzie odpowiadał jako recydywista, przez co kara jaka mu grozi jest wyższa i wynosi do 15 lat więzienia – mówi Krzysztof Pilcicki.
Policjant wskazuje, że zatrzymanie złodzieja, który okradła mieszkania ponad rok temu to dowód, że policjanci nie odkładają spraw na półkę, ale cały czas – czasami długo – pracują nad wytropieniem sprawcy.

Złodziejki z Ostrołęki
Znacznie szybciej policjantom udało się ustalić personalia złodziejek, które  na początku czerwca w jednym ze sklepów w mieście dokonały kradzieży odzieży i sztucznej biżuterii na kwotę 1300 zł. Okazały się nimi dwie mieszkanki Ostrołęki. Kobiety w wieku 28 i 32 lat wczoraj usłyszały zarzuty , przyznały się do popełnienia przestępstwa i  wyraziły chęć dobrowolnego poddania się karze.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę